Oburzona Joanna Moro uderza w zwyczaje komunijne Polaków! "Szlag mnie trafia na te..."

2022-05-20 16:07
Oburzona Joanna Moro uderza w zwyczaje komunijne Polaków!
Autor: AKPA/Kurnikowski

Tuż po komunii syna Joanna Moro (38 l.) opublikowała rodzinne zdjęcia z uroczystości. Przy okazji aktorka podzieliła się z fanami przemyśleniami dotyczącymi zwyczajów komunijnych Polaków. Joanna Moro jest oburzona tym, jak dziś wyglądają komunie!

Joanna Moro zdobyła popularność przede wszystkim dzięki tytułowej roli w rosyjskim serialu "Anna German" z 2012 roku. Pojawiła się także w rodzimych produkcjach, takich jak "Klan", "Na Wspólnej", "M jak miłość" czy "BrzydUla". Dziś spełnia się jako aktorka, influencerka, żona oraz mama trójki dzieci. 

Gwiazda ochoczo udziela w mediach społecznościowych i chętnie pokazuje, jak wygląda jej prawdziwe życie. Nie boi się też zabierać głosu w ważnych sprawach i jest aktywna społecznie. Tym razem Joanna Moro skomentowała to, jak obecnie wyglądają komunie. Mocno oberwało się Polakom!

Joanna Moro z oburzeniem o komuniach

Nie jest tajemnicą, że dzisiejsze komunie wyglądają zupełnie inaczej niż przed laty. Niegdyś miały one głównie wymiar duchowy, a przyjmowany przez osoby młode sakrament był ważnym przeżyciem religijnym. Dziś z komunią wiąże się zazwyczaj spory wydatek - często są to imprezy w sali, na które wręcz wypada założyć koktajlową suknię znanej marki czy firmowy garnitur. Dużym kosztem są także prezenty - mają one wymiar głównie rzeczowy. Ileż to razy słyszeliśmy m.in. o rowerach, zegarkach, komputerach, quadach czy ogromnej ilości gotówki w kopercie? 

Koniecznie przeczytaj: Klaudia Halejcio płaci własnej matce za opiekę nad dzieckiem? "To był pomysł moich rodziców"

Ten stan rzeczy budzi oburzenie części Polaków. Joanna Moro najwyraźniej należy do tej grupy, bowiem na jej instagramowym profilu pojawił się post, w którym otwarcie skrytykowała zwyczaje komunijne Polaków.

Niech w Twym sercu zawsze gości Bóg miłości i Dobra 🤍a wiara i ogromna moc, która masz w sobie przenosi góry! (...) P.s. A tak bardziej życiowo teraz ;))) jakie dziś prezenty w modzie? U nas tym razem mam wrażenie bardzo niestandardowo … Choć ogólnie szlag mnie trafia na te małe polskie wesela … jak Wy odbieracie ten czas komunijny w dzisiejszych czasach ? Wiem, ze niestety często dochodzi później do porównan między dziećmi kto ile gdzie i w ogóle …. - napisała, publikując zdjęcia z komunii syna [pis. oryg. - przyp. red.].

Aktorka jest wyraźnie oburzona tym, co dzieje się wokół dzisiejszych komunii, nazwała je nawet "małymi polskimi weselami". Jej fani w komentarzach podzielili się własnymi historiami. "Prezentem najważniejszym jest przyjęcie Pana Jezusa" - podkreśliła jedna z internautek. W jednym z komentarzy pojawiła się nawet historia rodziny, która zapisywała wysokość datków od jednego z gości...

Sprawdź także: Co stało się z twarzą Joanny Moro?! Jej nowe nagranie szokuje [GALERIA]

Nie wszyscy jednak pochwalają tradycje chrześcijańskie Polaków. "Nie chodzę na katolickie eventy od wielu lat. Tylko skarbonka tam jest i obłuda" - ostro ocenił internauta. 

Co o tym sądzicie? Czy Waszym zdaniem obecne komunie mają wymiar duchowy, czy został on zatracony? Jak zapatrujecie się na drogie prezenty dla dzieci przyjmujących ten sakrament i organizowanie imprez na salach? Napiszcie w komentarzach!

Doda wyda na Marylę Rodowicz 30 tys. zł? Nie uwierzycie, na jaki pomysł wpadła!
Sonda
Czy Twoim zdaniem Joanna Moro ma rację?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE