Piotr Kraśko

i

Autor: Akpa Piotr Kraśko

Ile zapłaci?

Piotr Kraśko skazany przez sąd. Surowa kara dla dziennikarza TVN

2022-09-20 12:55

Piotr Kraśko (51 l.) skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Dziennikarz TVN musi zapłacić 100 tysięcy złotych grzywny - podaje portal tvp.info. Gospodarz "Faktów" będzie musiał także pokryć koszty procesu sądowego. Od wyroku nie ma odwołania.

Piotr Kraśko skazany za prowadzenie samochodu bez uprawnień

Jak informuje portal tvp.info, zapadł wyrok w sprawie dziennikarza "Faktów" TVN. Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła go o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień. Chodzi o zdarzenie z sierpnia 2016 roku. Piotr Kraśko został zatrzymany przez policję, kiedy prowadził swoje BMW. Okazało się, że dwa lata wcześniej cofnięto mu uprawnienia. W trakcie przesłuchania, Kraśko przyznał się do winy. – Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i skorzystał z przysługującemu mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych – informowała prokuratura.

Jak informował portal tvp.info, prokuratura wnioskowała o skazanie Kraśki bez przeprowadzenia rozprawy i chciała wymierzenia mu kary grzywny w wysokości 200 stawek dziennych po 500 zł, czyli łącznie 100 tys. zł. Proponowana kara została wcześniej uzgodniona z oskarżonym. Sąd, uznając winę oskarżonego, wydał taki właśnie wyrok.

Zobacz: Piotr Kraśko zapłaci fortunę za jazdę "bez prawka". Cudem uniknął więzienia

Piotr Kraśko - problemy z prawem

Dziennikarz "Faktów" w ostatnich miesiącach był bohaterem kilku skandali. Jak informował w czerwcu portal tvp.info, przez cztery lata miał nie płacić podatków. TVP Info ujawniło, że w 2017 r. kontrolerzy odkryli, że od 2012 r. Kraśko, który wówczas pracował w TVP jako gospodarz "Wiadomości", nie składał rocznych zeznań podatkowych. Piotr Kraśko został powiadomiony o zamiarze wszczęcia wobec niego kontroli. Zareagował błyskawicznie. Jak czytamy na stronie TVP Info, złożył zaległe deklaracje VAT-7 za okres od stycznia 2012 do grudnia 2016 r., a także PIT-y 36L i 37 za lata 2012-2015. Zapłacił także zaległe podatki na kwotę ponad 760 tys. złotych. Dodatkowo ujawnił faktury na kwotę prawie 400 tys. złotych od których też musiał zapłacić podatek, a których wcześniej nie odkryli kontrolerzy. Łączna wartość zaległości dziennikarza wobec Skarbu Państwa wyniosła 850 tysięcy złotych! Sprawa została zamknięta.

Więcej o sprawie tutaj.

W galerii poniżej możecie zobaczyć, jakimi samochodami jeździł Piotr Kraśko

Sonda
Czy Piotr Kraśko powinien odejść z "Faktów"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany