Pogrzeb Jerzego Treli. Znamy datę. Tak wyglądały ostatnie dni aktora

2022-05-17 15:20
Jerzy Trela
Autor: AKPA

Pogrzeb Jerzego Treli (†80 l.) odbędzie się w poniedziałek 23 maja. Aktor zostanie pochowany w rodzinnych Leńczach. Ludzie pokochali Jerzego Trelę m.in. za role w filmie "Znachor" czy "Quo vadis". "Super Express" dowiedział się jak wyglądały ostatnie dni Jerzego Treli, który od wielu lat zmagał się z nowotworem. Poznajcie szczegóły.

Aktorstwo było jego wielką pasją. Jerzy Trela, którego Polacy pokochali za role w takich filmach jak: "Znachor", "Autoport z kochanką", czy "Quo vadis" ani przez moment nie myślał o emeryturze. Jak zdradził nam Olgierda Łukaszewicza (76 l.) kilka miesięcy temu współpracował ze zmarłym w niedzielę przyjacielem. - Niektórzy jak idą na emeryturę, to idą z wyobraźnią. W Jerzym do samego końca coś się gotowało. Parę miesięcy temu nagrał mi kilka wierszy do mojego spektaklu, w którym promuję konstytucję dla Europy. Pozostaną cenną pamiątką - mówi nam aktor.

ZOBACZ: Olgierd Łukaszewicz ujawnia szokujący sekret Jerzego Treli. Tego o nich nie wiedzieliście

Jerzy Trela chorował na nowotwór

Jak się okazuje, Trela nawet w szpitalnym łóżku przyjmował nowe propozycje zawodowe. Przed śmiercią miał dla niego ciekawą propozycję znany reżyser, Krzysztof Jasiński.

- Wczoraj rozmawiałem z Krzysztofem Jasińskim, który odwiedzał Jurka do końca w Krakowie. Kilka dni temu był u niego i rozmawiali na temat pewnego nagrania tekstu jego głosem i Jurek prosił w szpitalu, żeby mu Krzysztof odczytał te słowa, które on ma nagrać. Jeszcze go to interesowało. Do końca wierzył, że będzie działał - dodał Łukaszewicz.

Niestety nie dane mu było występować dalej. Jerzy Trela zmarł w niedzielę 15 maja w Krakowie.

Pogrzeb Jerzego Treli: data i miejsce

Teatr Stu we wtorek poinformował kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Jerzego Treli, który od lat zmagał się z nowotworem. Znakomity aktor spocznie na cmentarzu nieopodal Krakowa, gdzie pochowani są jego rodzice - ojciec Józef (+38 l.), który był kolejarzem i zginął tragicznie, matka Janina (+74 l.) i brat Krzysztof (+58 l.).

Jerzy Trela nie myślał o aktorstwie. Wszystko zmieniła trauma po tragicznej śmierci ojca

Tego samego dnia, 23 maja, odbędzie się także pogrzeb Ignacego Gogolewskiego (+90 l.).

Pogrzeb Ignacego Gogolewskiego. Spocznie w grobie ojca, którego widział raz w życiu

- Ceremonie pożegnania Jerzego Treli obejmują o godz. 9:00 - wystawienie prochów, o 10:00 mszę świętą żałobną - 23 maja w Bazylice u Dominikanów w Krakowie. O 14:00 odbędzie się ceremonia pochówku na cmentarzu w Leńczach pod Krakowem - poinformował na swoim Facebooku Teatr Stu.

Skandal w domu opieki w Skolimowie. Gwiazdor seriali żyje w tragicznych warunkach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE