Wdowa po Krawczyku szykuje grób dla jego syna

i

Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS, Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS, Marek Kudelski/SUPER EXPRESS

Miejsce z tyłu

Wdowa po Krzysztofie Krawczyku szykuje grób dla jego syna. Gigantyczna awantura w tle o płot

2023-04-17 5:29

Andrzej Kosmala (77 l.) nie spodziewał się, że wrzucając do internetu zdjęcie ogrodzenia, które stanęło wokół grobu Krzysztofa Krawczyka (+74 l.), wywoła prawdziwą burzę. Fani twierdzą, że mogiła zajmuje teraz za dużo miejsca i za bardzo wyróżnia się na cmentarzu w Grotnikach. – Przecież nie zajmuje czyjegoś miejsca. Zostało ono wykupione przez panią Ewę – mówi nam ks. Krzysztof Niespodziański, który stoi za jego projektem. Okazuje się, że Ewa Krawczyk wdowa po Krzysztofie Krawczyku zadbała też o miejsce pochówku dla syna wielkiego polskiego śpiewaka.

Grób piosenkarza od samego początku budzi kontrowersje. Teraz okazuje się, że także ogrodzenie nie wszystkim przypadło do gustu. "Czy płotek za 7 tysięcy złotych to przejaw luksusu dla wielkiej gwiazdy polskiej piosenki? Mogliśmy mu zbudować mauzoleum, gdybyśmy nie znali jego skromności" - oburza się Kosmala w komentarzu na Facebooku.

Krzysztof Krawczyk ma płotek jak Elvis Presley

Jak tłumaczy nam ks. Niespodziański, jeszcze za życia Krawczyk właśnie tak wyobrażał sobie swój grób. – Pomnik jest pełen symboli, podobnie jak płotek. Oczywiste jest nawiązanie do ogrodzenia, jakie znajduje się wokół pomnika Elvisa Presleya. Krzysztof mówił, że chciałby taki mieć. Kilka rzeczy jednak zmieniliśmy. Jest to kompozycja otwarta, bo jedna ściana jest wolna i zachęca do tego, żeby usiąść na ławeczce. Krzysztof z pewnością powiedziałby: Chodźcie do mnie, posiedzimy sobie – uśmiecha się ksiądz. – Oczywiście, służy także do organizacji przestrzeni. Z tego, co wiem, więcej zmian nie będzie – dodaje.

Syn Krawczyka spocznie obok niego?

Ewa Krawczyk (63 l.) wyznała nam z kolei, że zadbała o to, by w pobliżu spoczął syn artysty. – Myślę o Krzysiu i dlatego dla niego również zarezerwowałam miejsce obok ojca. Załatwiłam kwaterę zaraz za naszym grobem. Jeśli tylko będzie chciał, to miejsce jest dla niego.

Ewa Krawczyk z rodziną i przyjaciółmi przy grobie Krzysztofa Krawczyka w rocznicę jego śmierci
Sonda
Podoba Ci się nowy płotek przy grobie Krzysztofa Krawczyka?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają