Antek Królikowski i Joanna Opozda

i

Autor: Akpa Antek Królikowski i Joanna Opozda

Nowe ustalenia

Prokuratura podjęła decyzję w sprawie Antka Królikowskiego. Ile zalega żonie?

2023-02-04 4:33

Właśnie mija rok od jednego z najgłośniejszych rozstań w polskim show-biznesie. Antek Królikowski (34 l.) i Joanna Opozda (35 l.) zaledwie sześć miesięcy po ślubie ogłosili, że nie są już razem. Zbiegło się to z narodzinami ich syna Vincenta (1 r.) i zdradą aktora, który zaczął sobie układać życie z prawniczką Izabelą. Dziś małżeństwo czeka na wyznaczenie terminu pierwszej rozprawy rozwodowej. Aktorka walczy także o alimenty na siebie i syna. Z powodu niepłacenia ich przez Antka do gry wkroczył prokurator. Poznaliśmy najnowsze ustalenia.

Zaraz po narodzinach synka Joanna Opozda wróciła do pracy, bo – jak podkreślała – cały ciężar wychowania i utrzymania Vincenta spoczął na niej. Do sądu trafił wniosek o zabezpieczenie potrzeb rodziny. W rezultacie komornik zajął konta aktora, o czym poinformował sam zainteresowany. – Po tym, jak komornik zabezpieczył pięciocyfrową kwotę proponowanych przez stronę Asi alimentów, mam zablokowane wszystkie konta, więc o finanse matka mojego syna nie powinna się obawiać, tym bardziej że z tego, co widzę, całkiem nieźle sobie radzi z reklamowaniem wszystkiego na swoim Instagramie, no ale wiadomo, jak to jest – oświadczył. Zadeklarował także, że płaci na syna i pokazał potwierdzenia przelewów na różne kwoty – nie wiadomo jednak, czy odbiorca podpisany jako „Asia” to faktycznie Opozda ani czy wyciągi pochodzą z jego konta.

Prokuratura zajęła się Antkiem Królikowskim

Mijały miesiące, a aktorka nie otrzymywała od męża pomocy. Doprowadzona do ostateczności złożyła w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Antka, o czym poinformowaliśmy jako pierwsi. – Uprzejmie informuję, że postępowanie dotyczy przestępstwa niealimentacji (tj. czynu z art. 209 par. 1 k.k.). Czyn z art. 209 par. 1 k.k. jest zagrożony grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku – przekazała nam Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Śledczy sprawdzali okoliczności związane ze sprawą i zdecydowali, że zostanie wszczęte postępowanie. – Uprzejmie informuję, że w sprawie 18 stycznia 2023 r. zostało wszczęte dochodzenie. Aktualnie jest gromadzony materiał dowodowy. Po jego skompletowaniu zostanie podjęta decyzja merytoryczna w sprawie. Obecnie dochodzenie toczy się w sprawie, co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutu – dodała Skrzyniarz.

Ile zalega Antek Królikowski?

Kiedy zapytaliśmy o kwotę zaległości, otrzymaliśmy odpowiedź, że to „jest przedmiotem prowadzonego dochodzenia”. Według naszej wiedzy, Antek miał płacić 10 tys. miesięcznie na żonę i dziecko. Jego łączne zaległości mogą wynosić ok. 40 tys. zł.

Tak wyglądał ślub Antka Królikowskiego i Joanny Opozdy!
Sonda
Czy Antek Królikowski powinien płacić alimenty na dziecko i żonę?
Nasi Partnerzy polecają