Mateusz Matyszkowicz

i

Autor: AKPA / Baranowski

Początek zmian w 2024 roku

Rewolucja w TVP! Prezes zapowiedział wielkie zmiany

2023-03-03 12:00

Mateusz Matyszkowicz (42 l.) pojawił się 2 marca na konferencji prasowej z okazji premiery nowej produkcji TVP "Polowanie na ćmy". Ze sceny zapowiedział, jakie zmiany planuje wprowadzić od stycznia 2024 roku. "Idziemy w stronę polskiego serialu" - usłyszeli dziennikarze.

2 marca odbył się pokaz prasowy pierwszego odcinka nowego serialu TVP, "Polowanie na ćmy", który na antenie telewizyjnej jedynki zadebiutuje już 19 marca. Na konferencji prasowej pojawił się również prezes Telewizji Polskiej, który tak mówił o nowej produkcji:

- „Polowanie na ćmy” to kostiumowa produkcja, przedstawiająca historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami. (...) Ten serial odsłania rosyjski mechanizm zarządzania podbitymi terytoriami poprzez wzniecanie waśni na tle etnicznym.

Rewolucja w TVP! Prezes zapowiedział wielkie zmiany

Choć wiosenna ramówka dopiero wystartowała, szefostwo każdej stacji telewizyjnej już rozpoczęło prace nad przygotowaniami tych kolejnych. Mateusz Matyszkowicz poinformował, że "Polowanie na ćmy" są początkiem zmian, jakie mają nastać na kanałach publicznego nadawcy. Chodzi bowiem o stopniowe odchodzenie od produkcji tureckich, których oglądalność spada i przestaje być zadawalająca.

- Chciałbym, żeby telewizja publiczna, która jest finansowana ze środków publicznych, opowiadając dobrą historię, opowiadała też historię Polski, czyli, żeby nasza wspaniała opowieść była w kostiumie, dotykała istotnych momentów naszej tożsamości. (...) Nie jest tak, że chcemy nagle zawalić anteny słabą polską produkcją. Dobrze przygotowany serial to cztery lata pracy, średnio przygotowany dwa lata - przyznał.

Oczywiście nie są to słowa rzucone na wiatr. TVP już rozpoczęła realizację takich produkcji jak: "Matylda" oraz serialu, który ma zadebiutować na antenie TVP już tej zimy i zastąpić turecki format "Elif". Ponadto trwają prace nad kontynuacją "Polowania na ćmy".

Sonda
Cieszysz się, że Doda wróciła do TVP?
Nasi Partnerzy polecają