Straszna choroba odebrała Bożenie męża

i

Autor: Facebook/@sanatoriummiloscitvp

Sanatorium miłości

"Sanatorium miłości 5": Straszna choroba odebrała Bożenie męża. "Miał zmiany w mózgu" [Zapis relacji]

2023-02-26 22:22

Finał 5. edycji "Sanatorium miłości" zbliża się wielkimi krokami. W przedostatnim, 9. odcinku show kuracjuszy odwiedzili wyjątkowi goście, m.in. Andrzej Sikorski z poprzedniego sezonu. Seniorzy wzięli też udział w wyzwaniach sportowych, a Bożena otworzyła się przed Martą Manowską i opowiedziała o chorobie męża.

"Sanatorium miłości" to jeden z najpopularniejszych programów Telewizji Polskiej. W nowym, 5. sezonie uczestniczy 12 osób, które mimo dojrzałego wieku, mają apetyt na przygodę i miłość! To sześć pań: Anita, Bożena, Ewa, Iwona, Asia i ula oraz sześciu panów: Dariusz, Adam, Zbigniew, Krzysztof, Józef i Zdzisław.

"Sanatorium miłości 5". Co wydarzyło się w 9. odcinku randkowego show dla seniorów?

W 9. odcinku kuracjusze spotkali się z Andrzejem Sikorskim, gwiazdorem "Sanatorium miłości 4" oraz byłym bramkarzem reprezentacji Polski w piłce nożnej. Poprowadził on trening piłkarski dla panów. Seniorzy mieli również okazję porozmawiać z prof. Michałem Lwem-Starowiczem, jednym z najbardziej cenionych polskich seksuologów, psychiatrów i psychoterapeutów. Specjalista rozwiał ich wątpliwości na temat życia erotycznego osób w wieku dojrzałym. Widzowie byli również świadkami dwóch randek: Dariusza i Anity oraz Bożeny i Krzysztofa.

Bożena otworzyła się przed Martą Manowską i wróciła do bolesnych wspomnień z przeszłości. Seniorka opowiedziała o chorobie swojego męża, który zmarł na boreliozę.

Zobacz, co jeszcze działo się w 9. odcinku "Sanatorium miłości"!

Relacja z "Sanatorium miłości 5", odcinek 9

20:20

Co wydarzy się w 9. odcinku 5. sezonu "Sanatorium miłości"? Zobaczcie zwiastun!

21:30

Zaczynamy!

21:33

Bożenie śnił się... seks.

- Zapewne każdemu z nas przytrafiają się nocne zjawy, czy tam odloty... - powiedziała seniorka przed kamerą - Taki sen erotyczny świadczy o tym, że potrzebny jest mi mężczyzna, który dałby mi szczęście w życiu.

Nie chodziło jednak o żadnego z panów z "Sanatorium".

21:34

Asia i Bożena bardzo się zaprzyjaźniły i są dla siebie jak siostry! Kuracjuszki zaczęły bitwę na poduszki w łóżku i wykrzykiwały, że będą za sobą bardzo tęskniły.

21:35

Zdzisiek lubi poezję i w wolnych chwilach czyta wiersze.

- Wspólnych pasji nie mamy. On buja w obłokach, jakieś wiersze pisze, poematy... - powiedział o nim Darek - Ja jestem w realu. Nieokiełznana natura.

21:37

Krzysztof i Adam rozmawiają o kobietach.

- Kobiety zwracają uwagę na wygląd zewnętrzny mężczyzny, jaki ma zapach, jak się wypowiada... To wszystko kobieta bierze pod uwagę - powiedział pierwszy z seniorów.

Krzysztof kremuje dłonie, aby przypodobać się paniom!

21:38

Kuracjuszem odcinka został Krzysztof!

- Zostałem mile zaskoczony. Cieszę się, że wszyscy na mnie zagłosowali. Nie wiedziałem, że jestem aż tak lubiany - wyznał.

21:39

Przed kuracjuszami nowe wyznanie. Wezmą udział w kursie samoobrony!

Ula została wybrana do scenki w windzie. Trenerzy zaprezentowali na niej, jak się zachowywać w przypadku próby gwałtu. To wywołało nieprzyjemne wspomnienia u Anity...

- Byłam w sytuacji takiego zagrożenia w czasach liceum. Szłam boczną drogą. Chwycił mnie facet, a ja tak się zdenerwowałam, że zdjęłam kurtkę i uciekłam. Była to przerażająca sytuacja - wyznała przed kamerą.

21:45

Darek zainicjował spotkanie z Anitą! Senior nie ukrywa, że jest nią zafascynowany. Wpadka w jacuzzi chyba nie przekreśliła go w oczach Anity, więc postanowił dalej o nią zabiegać.

Z kolei kuracjusz odcinka, Krzysztof, zabrał na randkę Bożenę!

21:46

- Jako mężczyzna nie nadawałbym się dla ciebie na męża? - zapytał Darek Anitę - Mów szczerze.

- Na mojego męża by się w życiu nie nadawał... - wyznała Anita przed kamerą.

W Darku widzi jedynie kolegę. Uważa, że jest wartościowym człowiekiem, ale nie wyobraża sobie z nim relacji miłosnej.

21:53

Bożenka też widzi w Krzysztofie jedynie przyjaciela. Randka była udana, ale seniorka dała kuracjuszowi jasno do zrozumienia, że obecnie jest zamknięta na miłość.

- Niektórzy ludzie nie zasługują na odtrącenie, a ja nie potrafię krzywdzić. Nie potrafię komuś zrobić krzywdy słowem. Jest mężczyzną, który zasługuje na koleżeństwo i przyjaźń. Podkreślam, że przyjaźń zawsze może rozwinąć się w coś więcej, ale dla mnie jest za wcześnie. Nie jestem na to gotowa. [...]. Mój mąż należał do osób zamkniętych w sobie. To ja byłam tą osobą "gadającą" - wyznała Marcie Manowskiej.

Mąż Bożenki zmarł 4,5 roku temu.

- Mówię: "chodź, zawiozę cię do lekarza", ale on nie chciał. Miał zaawansowaną boreliozę, zmiany w mózgu, było coraz gorzej [...]. Z chorobą bliskiej osoby jest taka sprawa, że to się wydaje na początku, że to jest sen. Potem człowiek zastanawia się, kiedy ten sen w końcu się skończy, kiedy się znowu obudzę i będzie normalnie - powiedziała.

21:57

Kuracjuszy odwiedził Andrzej z poprzedniej edycji "Sanatorium miłości"! Mężczyzna jest byłym bramkarzem reprezentacji polski w piłce nożnej i poprowadził dla panów trening.

- Akurat dla mnie te ćwiczenia nie są dla mnie żadną nowością, ja wciąż jestem czynny i gram w piłkę nożną - przekonywał Darek.

Później panowie zagrali na murawie prawdziwy mecz! Na bramce stanął Arkadiusz Omyszko, dwukrotny reprezentant Polski. Nie zabrakło też komentatora! Bramkę strzelili Adam, Zdzisiek i Darek.

- Okazało się, że o dziwo dobrze radzę sobie z piłką. Sam siebie znowu zaskoczyłem, ponieważ z tą dyscypliną mam raczej słaby kontakt - wyznał Zdzichu przed kamerą.

Panie w tym czasie robiły za cheerleaderki!

Konkurs strzelecki wygrał Zdzichu!

22:00

Przyszedł czas na kontrolne badania lekarskie. Kuracjusze nie narzekają na stan zdrowia, wręcz przeciwnie, tryskają energią, są wypoczęci i zadowoleni! Magia turnusu działa.

22:03

Teraz przyszła pora na rozmowy o sprawach intymnych. Kuracjuszy odwiedził Michał Lew-Starowicz, znany seksuolog, który poprowadzi warsztat z seksualności. Specjalista wyjaśnił, że seksualność nie ma "terminu przydatności" i ludzie w każdym wieku mogą być aktywni w łóżku.

Kuracjusze byli dość zawstydzeni, ale w końcu zaczęli zadawać pytania.

22:09

Marta Manowska ma dla panów bardzo oryginalne zadanie... Będą tańczyli z szarfami! Panie z kolei będą obserwowały i dopingowały swoich kolegów.

Darek nie ukrywał, że nie czuł się zbyt męsko podczas treningu. Uznał, ze kobiety zrobiłyby to lepiej.

22:14

Teraz każdy z panów zatańczy przed paniami, a te wystawią im oceny! Adam zdobył 21 punktów. Występ Zbyszka przypadł paniom do gustu i otrzymał aż 27 punktów. Z kolei Krzysztof rozbawił szanowne jury za co również został nagrodzony 27 punktami. Józef podszedł do zadania bardzo poważnie - otrzymał aż 29 punktów! Następny był Zdzisiek (27) i Darek. Obaj panowie wykazali się ogromną kreatywnością, ale to Darek zwyciężył konkurencję! Otrzymał 30 punktów.

22:15

Bożenka i Asia wieczorem bardzo się ożywiły. Zaczęły tańczyć w pokoju! Widać, że bardzo się lubią. Ta znajomość z pewnością będzie trwała dłużej niż pobyt w Busku-Zdroju!

22:17

Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na relację z finału "Sanatorium miłości" już 5 marca!

Zobacz wszystkich uczestników "Sanatorium miłości 5" w naszej galerii!

Sonda
Oglądasz 5. sezon "Sanatorium miłości"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany