Książę Karol ma koronawirusa. Od kogo się zaraził? Jak czuje się Elżbieta II?

2020-03-25 13:41 doll
Książę Karol ma koronawirusa. Co z jego rodziną?
Autor: Philip Toscano/AP Książę Karol ma koronawirusa. Co z jego rodziną?

Wiadomość, że książę Karol ma koronawirusa, odbiła się szerokim echem w mediach na całym świecie. Nie ulega wątpliwości, że 71-latek, z racji wieku, jest w grupie ryzyka. Co jednak z królową Elżbietą, już 94-letnią? Od kogo zaraził się Karol?

Książę Karol ma koronawirusa, ale jest w dobrej kondycji - taki przekaz płynie z oświadczenia brytyjskiego dworu, które przekazano do mediów. Wiadomo, że 71-letni następca tronu odizolował się od reszty rodziny i przebywa obecnie w zamku Balmoral w Szkocji. Na temat jego choroby powstały zresztą niewybredne żarty, jednak rozwój sytuacji pokazuje, że z koronawirusa nie ma się co śmiać. Co wobec tego z dalszymi członkami rodziny królewskiej?

Królowa Elżbieta - 94 lata, książę Filip - 98 lat

Pierwsze pytania dotyczą oczywiście monarchini, 94-letniej Elżbiety II. Już wcześniej pojawiły się spekulacje, że królowa sama podda się izolacji i faktycznie tak się stało - matka Karola przebywa w zamku Windsor. Rzecznik dworu za każdym razem powtarza, że królowa cieszy się fenomenalnym zdrowiem, ale co z jej mężem? 98-letni (!) Filip jest bez wątpienia w grupie ryzyka, zwłaszcza że całkiem niedawno trafił do szpitala...

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Księżna Kate i książę William - obydwoje mają po 38 lat

Książę William, drugi w kolejce do tronu, raczej nie powinien się martwić koronawirusem. Podobnie jego żona, która już wcześniej zawiesiła obowiązki publiczne i nie spotyka się z poddanymi brytyjskiej korony. Nawet jeśli złapią wirusa, powinny przejść go w miarę łagodnie. Z pewnością większą uwagę muszą poświęcić trójce dzieci, które nieświadomie również mogą przenieść wirusa.

Meghan Markle (39 l.) i (były) książę Harry (36 l.)

Odkąd zrezygnowali z pełnienia obowiązków książęcych, Meghan i Harry przeprowadzili się do Kanady, konkretnie na wyspę Vancouver w prowincji Kolumbia Brytyjska. Tam wiodą życie dalekie od brytyjskiego dworu, czego zresztą sami oczekiwali. Ostatnio na Instagramie podziękowali lekarzom oraz przypomnieli zalecenia WHO na czas kwarantanny. Pozostaje więc wątpliwe, by w ostatnim czasie widzieli się z księciem Karolem.

Od kogo zaraził się książę Karol?

Niestety, nikt nie może tego sprecyzować. W komunikacie napisano, że jest to niemożliwe, ponieważ następca tronu w ciągu ostatnich dwóch tygodni sumiennie wypełniał swoje obowiązki, spotykając się z szeregiem innych osób. Książę Karol poddał się izolacji, gdy dostrzegł u siebie pierwsze symptomy choroby. Co znamienne, w oświadczeniu dworu nie napisano jednak, z kim z rodziny królewskiej widział się do momentu odizolowania się...

Najnowsze