Rober Biedroń jeździ Volkswagenem Tiguanem

i

Autor: Marcin Wziontek / SE Rober Biedroń jeździ Volkswagenem Tiguanem

Rewolucja od 2035?

Ci polscy europosłowie są za zakazem samochodów spalinowych. A sami takimi jeżdżą

2023-02-16 11:42

Parlament Europejski zgodził się na wprowadzenie przepisu, który zakazuje sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 roku. Za takim rozwiązaniem głosowało 340 europosłów, przeciwnego zdania było 279. Wśród zwolenników zakazu aut napędzanych silnikiem spalinowym jest sporo europosłów z Polski, którzy sami mają samochody spalinowe! Zobaczcie, czym jeżdżą politycy Koalicji Obywatelskiej i Lewicy.

Za zakazem sprzedaży samochodów spalinowych od 2035 roku byli: Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka, Róża Thun, Sylwia Spurek, Robert Biedroń, Marek Belt i Bogusław Liberadzki. Początkowo na liście był także europoseł Adam Bielan, który poinformował, że podczas głosowania popełnił pomyłkę, po czym złożył korektę, która została uwzględniona.

Będą dwa podatki od aut spalinowych! Rząd ugina się pod warunkami UE

Rafał Mekler, działacz Ruchu Narodowego i niedoszły poseł Konfederacji, który jest kierownikiem przedsiębiorstwa transportowego, prześwietlił oświadczenia majątkowe europosłów KO i Lewicy. Okazało się, że wielu z nich podało, że ma samochody spalinowe. Marek Belka ma BMW X5, Robert Biedroń jeździ VW Tiguan, Włodzimierz Cimoszewicz ma VW Passata 3.2l, Sylwia Spurek Spurek BMW w benzynie, Leszek Miller min. Audi S8 4l V8, a Bogusław Liberadzki BMW X5 z 2019 roku. - Ci ludzie sami posiadając takie auta zagłosowali za tym żebyście byli skazani na drogie elektryki lub rower/zbiorkom - napisał na Twitterze Rafał Mekler i umieścił zdjęcie Roberta Biedronia i Włodzimierza Cimoszewicza za kierownicą.

Kierowców czekają srogie podwyżki OC. Wszystko przez samochody elektryczne

Samochody elektryczne vs. spalinowe? Jaka przyszłość czeka motoryzację?
Nasi Partnerzy polecają