Agata Duda

i

Autor: Grzegorz Jakubowski/Twitter KPRP

NIEWIARYGODNE

Dlaczego Agata Duda zmieniła fryzurę na pogrzeb Elżbiety II? Projektantka pierwszej damy ujawniła!

2022-10-15 18:16

Agata Duda słynie z nienagannego stylu. Zawsze wygląda bardzo dobrze i wie, jak ubrać się stosownie do okazji. Niejednokrotnie pokazała, że jest ikoną mody. Jednak trzeba przyznać, że jej styl ewaluował - ze skromnych stylizacji nauczycielki, stała się wytrawną znawczynią mody. Za częścią jej stylizacji stoi znana projektantka Dorota Goldpoint, która ujawniał, jaką klientką jest pierwsza dama i dlaczego na pogrzeb Elżbiety II zmieniła fryzurę.

Znana projektantka Dorota Goldpoint wyznała, jaka jest Agata Duda. Wiadomo, dlaczego zmieniła fryzurę na pogrzeb królowej Elżbiety II

Agata Duda od 2015 roku jest pierwszą damą. Gdy tylko okazało się, że jej mąż Andrzej Duda jest kandydatem PiS na prezydenta, wszyscy zaczęli pilnie śledzić Agatę Dudę i chcieli wiedzieć o niej jak najwięcej. Także w temacie mody zaczęto zwracać uwagę na to, jak wygląda. Przypomnijmy, że na początku Agata Duda preferowała bardzo elegancki, ale jednak nieco wiejący nudą styl: proste garsonki w stonowanych kolorach, to była jej codzienność. Dopiero z biegiem czasu dało się zauważyć zmianę, a Agata Duda zaczęła eksperymentować z fasonami ubrań i kolorami. Od razu dało się zauważyć, że przeszła metamorfozę. Kto za nią stoi? Wiadomo, że pierwsza dama korzysta z porad i usług projektantki Doroty Goldpoint. W rozmowie z i.pl ta znana projektantka uchyliła rąbka tajemnicy dotyczącej współpracy z Agatą Dudą. Opowiedziała, jaką klientką jest pierwsza dama oraz ujawniła, jak pierwsza dama przygotowała się na wyjazd na pogrzeb królowej Elżbiety II. To jedno z ostatnich wydarzeń, w którym brała udział pani prezydentowa, a które było bardzo szeroko komentowane. 

Dorota Goldpoint przyznała w czasie rozmowy, że Agata Duda na pogrzebie Elżbiety II przygotowała się bardzo starannie, zgodnie ze wszelkimi zasadami protokołu dyplomatycznego: - Nasza Pani Prezydentowa jest bardzo precyzyjna, jeżeli chodzi o przestrzeganie zasad protokołu dyplomatycznego - wyznała. I ujawniała, że właśnie ze względu na zasady dotyczące nakrycia głowy, Agata Duda zmieniła fryzurę na pogrzeb królowej: -  Kolejna ważna sprawa to nakrycie głowy. Powinno być nie mniejsze niż 10 cm średnicy, ale też nie za duże, ważne, żeby to nie był wielki kapelusz z rondem. Opaska na włosach też nie jest wystarczająca. Nasza Pierwsza Dama miała właściwe nakrycie głowy, jej fryzura była też nieco zmieniona do tego nakrycia, co szybko zauważyły media.

Projektantka ujawniła, jak trafiła do niej Agata Duda. Pomógł ksiądz Marcin

Jeśli zaś chodzi o ubrania, to pierwsza dama zabrała ze sobą trzy stylizacje: - Na tę okazję należało przygotować trzy stylizacje. W pierwszej Pani Prezydentowa składała hołd przy trumnie królowej Elżbiety II – to była dwurzędowa, płaszczowa sukienka z nieco asymetrycznym przodem, ale całość na klasycznych zasadach. Podczas wieczornego przyjęcia, które król Karol III zorganizował w związku z pogrzebem, Pierwsza Dama miała na sobie prostą sukienkę z żakietem. Na główną uroczystość, czyli sam pogrzeb, zaproponowaliśmy sukienkę, przypominającą garsonkę z żakietem, która uszyta była z uwzględnieniem wszelkich obowiązujących zasad protokołu - powiedziała projektantka dla i.pl. 

W wywiadzie projektantka przyznała, że Agata Duda to wymagająca klientka, a ich współpraca trwa od 2017 roku. To wówczas pierwsza dama zwróciła uwagę na sukienkę Alicji Węgorzewskiej, która wystąpiła w Juracie. Co ciekawe, by zetkną ze sobą obie panie: prezydentową i projektantkę, wykorzystany został nawet ksiądz! - W tę sytuację był też zaangażowany zaprzyjaźniony z Juratą ksiądz Marcin, który zarekomendował mnie u Pani Prezydentowej, mówiąc, że mam w tej miejscowości swój butik - wspomniała Goldpoint. 

Agata Duda przeszła metamorfozę. Ekspert nie ma wątpliwości: Dziś jest jak piękny kolorowy motyl i za każdym razem zaskakuje

Jak styl Agaty Dudy ocenia inny ekspert od mody, projektant Danel Jacob Dali? "Super Express" poprosił go, by zabrał głos na temat stylizacji pierwszej damy na przestrzeni lat: - Na przestrzeni ostatnich kilku lat możemy dostrzec znaczna zmianę stylu Agaty Dudy. Przeszła spora przemianę i to na bardzo pozytywnie. Pojawia się zdecydowanie w bardziej eleganckich strojach, stawia też na dodatki, o których kiedyś zupełnie nie było mowy. Pojawiły się paski, od cienkich po te z wielkimi klamrami czy ćwiekami, kolczyki w każdej długości czy ozdobne guziki np. w żakietach i długich sukienkach. Nie ma kolorów i wzorów których by unikała! Obuwie zawsze dobrane idealnie do całości. Można zauważyć, że jest o wiele bardziej pewna siebie i wszystkie stroje przez to leżą na niej o wiele lepiej. Znalazła swoje miejsce, w którym czuje się dobrze i to widać po jej nowym stylu ubierania. Jak widać warto eksperymentować w życiu i nie bać się zmian, bo one przynoszą tylko lepsze. Agata Duda dziś jest jak piękny kolorowy motyl i za każdym razem zaskakuje nas swoimi barwami, które odzwierciedlają się w strojach i dodatkach w jakich nam się prezentuje.

Sonda
Podoba Ci się styl Agaty Dudy?
Ubierz się jak Agata Duda

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki