Sianecki, Macierewicz

i

Autor: Artur Hojny/Super Express, AKPA Sianecki, Macierewicz

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2022

Znany dziennikarz spotkał Macierewicza na cmentarzu. Zdradził, co od niego usłyszał

2022-11-02 9:37

Dziennikarz Tomasz Sianecki podczas kwesty na Starych Powązkach w Warszawie natknął się na byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Poseł PiS poszedł na cmentarz ze swoją rodziną. Spotkanie, jak się okazuje, nie należało do najprzyjemniejszych.

Tomasz Sianecki brał udział w kweście na Starych Powązkach. Jest to trwająca od prawie 50 lat warszawska tradycja, zapoczątkowana przez artystów. Z biegiem lat do akcji dołączyli także m.in. politycy, dziennikarze, licealiści i studenci. W tym roku odbywała się ona pod hasłem “Ratujmy zabytki Powązek”, a pieniądze były zbierane od 29 października do 1 listopada. Wśród kwestujących pojawili się także dziennikarze TVN24. 

Nietypowe spotkanie na cmentarzu. Dziennikarz usłyszał to od Macierewicza

Podczas ostatniego wydania programu “Szkło kontaktowe”, kwestujący na Powązkach Tomasz Sianecki opowiedział o sytuacji, jaka przydarzyła mu się na cmentarzu. Okazuje się, że dziennikarz spotkał na miejscu Antoniego Macierewicza, byłego ministra obrony narodowej. - Podczas kwesty spotkałem pana Antoniego Macierewicza. Szedł z rodziną i m.in. z małym chłopcem. I ten mały chłopiec wrzucił mi coś do puszki. Pan Antoni powiedział mi wtedy: "Niech on sobie wrzuca, ja bym panu nie wrzucił" - zrelacjonował na wizji dziennikarz. 

Na ten moment Antoni Macierewicz nie odebrał telefonu od naszej redakcji, która chciała poprosić go o komentarz w tej sprawie. 

Znani zbierają pieniądze na renowację Powązek. To już 48. taka akcja 

W tegorocznej akcji wzięło udział łącznie ponad 250 osób. Wśród kwestujących nie zabrakło zarówno uczestników pierwszego takiego wydarzenia z 1975 roku - Mai Komorowskiej, Damiana Damięckiego i Olgrieda Łukaszewicza, jak i nowych twarzy. Rwący się do pomocy wolontariusze przyjeżdżają do Warszawy z całej Polski. 

W tym roku w kweście mieli uczestniczyć m.in.: Artur i Franciszek Barcisiowie, Artur Andrus, Jan Englert, Katarzyna Grochola, Krzysztof Ibisz, Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka z synami i córką, Daniel Olbrychski z żoną oraz nasz redakcyjny kolega Maciej Gąsiorowski z programu "Niezapomniani".

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowację 13 nagrobków z północnej strony Alei Katakumbowej. 

Sonda
Lubisz Antoniego Macierewicza?
Tomasz Trela: Macierewicz jest ostro pogrzany
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany