Aleksander Kwaśniewski, 2022r.

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Aleksander Kwaśniewski, 2022r.

Urodzinowe święto

Kwaśniewski kończy 68 lat i werwy mu nie brakuje! Tak były prezydent tańczył w rytm disco polo

2022-11-15 10:26

Aleksander Kwaśniewski obchodzi dziś, tj. 15 listopada 2022 roku, swoje 68. urodziny. Z tej okazji przypominamy kultowy moment z czasów jego kampanii prezydenckiej, kiedy Kwaśniewski tańczył w rytm disco polowego hitu "Ole, Ole, Olek" grupy Top One. Pamiętacie? Działo się! Powspominajcie razem z nami.

Aleksander Kwaśniewski obchodzi 68. urodziny! Były prezydent urodził się dokładnie 15 listopada 1954 roku i zaskoczył nas już nie jeden raz. W czasie jego politycznej kariery pojawiło się sporo żartów, memów, ale też ważnych i podniosłych momentów. Dziś wspominamy, jak Kwaśniewski tańczył w rytm disco polo. O co chodzi? W 1995 roku muzycy Top One wzięli udział w kampanii prezydenckiej Aleksandra Kwaśniewskiego i stworzyli dla niego utwór "Ole, Ole, Olek". Po latach, w 2019 roku, zgromadzeni na konwencji Lewicy w Katowicach mogli poczuć się, jakby ktoś cofnął ich w czasie. Aleksander Kwaśniewski wszedł bowiem na mównicę w rytm swojego starego hitu wyborczego. Słowa piosenki disco polo "Ole, Ole, Olek" zabrzmiały na sali. "Kochani moi, nie ukrywam, że łza mi się w oku zakręciła. Wspomnieliście niezwykle ważne chwilę dla mnie, dla lewicy, dla Polski. Widzę tutaj tego ducha, tę atmosferę, która była wtedy", skomentował wówczas piosenkę Kwaśniewski.

Kwaśniewski ma urodziny. Tak tańczył w rytm disco polo!

W internecie wciąż można znaleźć nagrania, na których widać, jak Kwaśniewski tańczy w rytm disco polo. "Ole, Ole, Olek" był niekwestionowanym hitem, choć w dzisiejszych czasach raczej nie doprowadziłby do wygranej w wyborach. Jesteście ciekawi, jak wyglądał spot wyborczy byłego prezydenta w 1995 roku? Znaleźliśmy nagranie. Znajdziecie je poniżej.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Tak się zmieniał Aleksander Kwaśniewski

Sonda
Czy lubiłeś Kwaśniewskich jako parę prezydencką?
Aleksander Kwśniewski krytykuje premiera [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ]