Tomasz Lis

i

Autor: AKPA Tomasz Lis ma problemy zdrowotne

Dziennikarz ambitnie zaczyna rok 2023

Nowy biznes Tomasza Lisa. Jego nazwa powala

2023-01-05 11:20

Tomasz Lis ma za sobą bardzo trudny rok, bo stracił pracę, czyli stanowisko redaktora naczelnego „Newsweeka”, przeszedł zabieg kardiologiczny oraz czwarty już udar. Na szczęście przełom 2022 i 2023 roku jest dla znanego dziennikarza udany. Układa mu się z nową partnerką Moniką oraz ma nowe zajęcie – założył własne wydawnictwo - TOMY!

Pożegnanie z tygodnikiem

W 2022 r. Tomasz Lis odszedł z „Newsweeka” w atmosferze skandalu. Ciążyły na nim oskarżenia o mobbing. Wiele osób z mediów odwrócił się od Lisa i nie było wiadomo, czy znajdzie pracę adekwatną do jego kwalifikacji i ambicji. W październiku znany dziennikarz trafił do szpitala, ponieważ po powrocie z USA, gdzie brał udział w maratonie, dostał czwartego z kolei udaru. Grudzień też był ciężkim miesiącem dla Tomasza Lista – przeszedł operację kardiologiczną.

Tomasz Lis pokazał zdjęcie ze szpitala! Siedzi na wózku z płachtą na głowie [NIEPUBLIKOWANE FOTO]

Nowa partnerka Monika

Duże zmiany zaszły też w relacjach dziennikarza z kobietami. Zakończył się jego rozwód z drugą żoną Hanną Lis, o czym poinformowała sama zainteresowana. Ale Tomasz Lis od dawna nie jest sam, ponieważ związał się z Moniką Urbańczyk, mistrzynią kick-boxingu.

Tajemnicze TOMY

Aktualnie okazuje się, że Lis rozpoczyna też nowy rozdział w swojej karierze. Poinformował o tym na Instagramie. – "Już za kilka tygodni ruszy zakładane przeze mnie wydawnictwo TOMY. Plan wydawniczy tworzy się szybko. Start wkrótce" - napisał dziennikarz, dodając, że nie zamierza organizować publicznej zbiórki na rozwój interesu. – "Mam wrażenie, iż ostatnio apetyt ludzi na nie znacznie spadł po przykrych doświadczeniach - zbiórki na projekty, których efektów nikt na swoje oczy nie widział. Będę więc radził sobie sam" – oznajmił Tomasz Lis.

Debiutujący wydawca nie chce zdradzać, jakie książki wprowadzi na rynek. Zapytał o to „Presserwis”. - „To jeszcze nie ten czas” – odparł były dziennikarz TVN.

Sonda
Czy Tomasz Lis powinien wejść do wielkiej polityki?

Często czytasz książki? Jesteś w mniejszości. Posłuchaj rozmowy o problemach polskiego czytelnictwa.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają