Jan Nowicki & Mateusz Morawiecki

i

Autor: Leszek Kotarba/East News & Paweł Wodzyński/East News Jan Nowicki & Mateusz Morawiecki

Premier wspomina zmarłego aktora

Poruszające słowa Mateusza Morawieckiego po śmierci Jana Nowickiego! Płakać się chce

Jan Nowicki nie żyje - ta smutna wiadomość obiegła w środę, 7 grudnia, wszystkie portale informacyjne. Wybitny aktor miał 83 lata, zmarł w swoim domu w Krzewencie koło Kowala (woj. kujawsko-pomorskie). O śmierci Jana Nowickiego dowiedział się też Mateusz Morawiecki. W rozmowie z "Super Expressem" premier wspominał niezapomnianego artystę. Padły poruszające słowa. Okazało się, że Mateusz Morawiecki bardzo cenił twórczość Jana Nowickiego.

Jan Nowicki nie żyje. Przygotowywał się na śmierć

Jan Nowicki nie żyje. O śmierci wybitnego aktora poinformował Wojciech Nawrocki, radny gminy Kowal, w rozmowie z portalem Włocławek Nasze Miasto. Artysta jeszcze w weekend był w dobrej formie. - Mam jeszcze "świeże" zdjęcia z soboty z Kowala, gdzie Jan Nowicki był na promocji książki - 120 lat OSP Kowal. Był tam w w mundurze strażackim - przekazał Nawrocki. Aktor od lat przygotowywał się do śmierci. W 2014 roku wykupił sobie miejsce na cmentarzu, potem postawił nagrobek. W nekropolii spędzał długie godziny. Śmierć Jana Nowickiego wywołała poruszenie w nie tylko w środowisku artystycznym, lecz także w świecie polityki. Z wielkim żalem tragiczną wiadomość przyjął Mateusz Morawiecki. 

Mateusz Morawiecki żegna Jana Nowickiego

Premier w miarę możliwości śledzi to, co dzieje się w polskiej kulturze. Nie mógł nie znać takiego artysty, jak Jan Nowicki. W rozmowie z 'Super Expressem" Mateusz Morawiecki od serca powiedział, co czuje po śmierci Jana Nowickiego. - Odejście Jana Nowickiego to wielka strata dla polskiego teatru, kina i ogólnie sztuki. Zawsze jest mi smutno, gdy odchodzą ci aktorzy, których tak świetnie znałem z bardzo wielu filmów. Jan Nowicki na pewno będzie miał miejsce w moim sercu - na gorąco mówił poruszony Mateusz Morawiecki. 

Jan Nowicki nie żyje
Nasi Partnerzy polecają