Powązki Wojskowe

Smutny widok na grobie Ludwika Dorna. Tak wygląda tuż przed rocznicą śmierci

2023-03-29 11:01

Ludwik Dorn (+67 l.) pochowany jest w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Niestety mimo zbliżającej się rocznicy śmierci, były marszałek Sejmu nie doczekał się jeszcze nagrobka z prawdziwego zdarzenia. Oby się to wkrótce zmieniło.

Mogiła Ludwika Dorna jest bardzo skromna. Kopczyk porośnięty trawą oraz mały drewniany krzyż powoduje, że wiele osób odwiedzających Powązki Wojskowe, dziwi się, że tak właśnie wygląda grób zasłużonego polityka związanego z Prawem i Sprawiedliwością. Pierwsza rocznica śmierci byłego ministra spraw wewnętrznych i administracji przypada 7 kwietnia. Na razie nie wskazuje nic, że do tego dnia powstanie tu porządny nagrobek. Grób wygląda na lekko zapomniany. Na około posadzono jedynie rośliny i wysypano je korą. Są także puste znicze. W październiku, tuż przed Wszystkimi Świętymi, na grobie Ludwika Dorna było zdecydowanie więcej kwiatów niż teraz.

Grób rodziców Ludwika Dorna

Z pewnością w pierwszą rocznicę śmierci, na grobie byłego marszałka Sejmu pojawi się wieniec od jego kolegów z PiS. Czy do tego czasu nastąpią jakieś prace związane z postawieniem nagrobka? Będziemy to monitorować. Warto wspomnieć, że tuż obok Ludwika Dorna pochowany jest Wojciech Pszoniak (+78 l.), który zmarł już 2,5 roku temu i także nie ma godnego monumentu. W tej części Alei Zasłużonych są jednak nowe nagrobki. Ostatnio postawiono pomnik Erwinie Ryś-Ferens (+67 l.), znakomitej polskiej panczenistce. 

Polski aktor doczekał się nagrobka po 2,5 roku od śmierci! WIDEO

Groby polskich polityków. Powązki Wojskowe i nie tylko
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany