Agata Duda

i

Autor: Łukasz Gągulski Agata Duda

Wyjątkowi goście u Pierwszej Damy

Byłe pierwsze damy mogą pozazdrościć. Agata Duda przyjęła wyjątkowych gości

2022-11-17 15:59

Agata Duda (50 l.) podjęła w czwartek w Pałacu Prezydenckim wyjątkowych gości. Na zaproszenie Pierwszej Damy do siedziby głowy państwa przyjechały sześcioraczki z Tylmanowej wraz z rodzicami. Ich spotkanie z Agatą Dudą było wydarzeniem uświetniającym Światowy Dzień Wcześniaka, jaki obchodzimy właśnie 17 listopada.

Rodzeństwo z Tylmanowej zyskało rozgłos w 2019 roku. To wówczas 20 maja na świat przyszły pierwsze sześcioraczki w historii Polski. Liczne rodzeństwo składa się z czterech sióstr i dwóch braci. Zosia, Kaja, Malwina, Nela oraz Tymon i Filip są jednak nie tylko dziećmi, które urodziły się razem w szóstkę, ale także 11 tygodni (prawie 3 miesiące) przed terminem porodu. Wszystkie pociechy są więc wcześniakami.

Agata Duda odwiedzona przez sześcioraczki. Dzieci przyjechały z rodzicami z okazji święta

Do Pałacu Prezydenckiego rodzina przyjechała jednak nie tylko w składzie złożonym z sześciorga rodzeństwa oraz rodziców. Na miejscu pojawili się także dziadkowie pociech oraz starszy brat maluchów, Oliwier.

Pierwsza Dama rozmawiała z rodzicami oraz dziadkami o wychowywaniu tak licznego potomstwa. Ci opowiedzieli Agacie Dudzie, że zajmowanie się siedmiorgiem dzieci wymaga szczególnie rozwiniętych umiejętności organizacyjnych. W świecie, gdzie nierzadko rodzice decydują się na więcej niż dwójka dzieci, posiadanie ich aż siedmioro to jak małe przedszkole.

Wcześniaki ze wsparciem Agaty Dudy. Pierwsza Dama od lat wspiera inicjatywy na ich rzecz

Pierwsza Dama od lat angażuje się we wsparcie wcześniaków. Niejednokrotnie od 2015 roku, od kiedy to znamy ją jako małżonkę głowy państwa, Agata Duda pojawiała się na szpitalnych oddziałach, gdzie odwiedzała noworodki. Wizytowała maluchy także w domach, jak chociażby właśnie sześcioraczki z Tylmanowej.

Poniżej galeria z pięknymi stylizacjami prezydentowej

Sonda
Czy Agata Duda dużo pracuje?
[RAPORT WALCZAKA] Łukasz Adamski ocenia, jak powinna się zachować Ukraina po wybuchach w Przewodowie