W górach pojawiły się dziwaczne napisy. Politycy PiS zachwyceni. Zachęcają do wandalizmu?

i

Autor: Shutterstock, Twitter W górach pojawiły się dziwaczne napisy. Politycy PiS zachwyceni. Zachęcają do wandalizmu?

Zachęcają do wandalizmu?

W górach pojawiły się dziwaczne napisy. Politycy PiS zachwyceni, ale umknął im jeden szczegół

2022-08-11 9:01

Na południu Polski politycy Prawa i Sprawiedliwości dojrzeli napisy, które wręcz wzbudziły ich zachwyt. Wprost zachęcają do powtarzania tego czynu mimo to, że jest to akt wandalizmu. Co więcej, chyba nie zdali sobie sprawy z jednego szczegółu.

Politycy PiS widzą wszędzie poparcie

Czyżby politycy partii rządzącej coraz bardziej oddalili się od otaczającej rzeczywistości? Polacy są przerażeni szalejącą inflacją, rosnącą drożyzną, zbliżającą się zimą bez węgla, jednak Ryszard Terlecki i Włodzimierz Bernacki najwidoczniej wolą skupić się na “pozytywnym myśleniu”. Na Twitterz podzielili się zdjęciami przedstawiającymi, według nich, wyraz poparcia obywateli dla Prawa i Sprawiedliwości. 

Pierwszy swoim zachwytem podzielił się stawił Senator PiS Włodzimierz Bernacki publikując zdjęcie tablicy wypełnionej odręcznym pismem na jednej z krakowskich ulic. Autor napisał: "PiS to jest najlepsza partia rządząca!". Poniżej dodał: "Tankujcie na Orlenie", a na samym końcu zaznaczył swoją niechęć do partii Donalda Tuska: "POtępiam". Niżej widniał podpis “tablica monitorowana”. Czyżby jej właściciel spodziewał się, że komuś się nie spodoba?

To nie wszystko. Niedługo później senator Bernacki podzielił się zdjęciem blaszanego garażu, na którym ktoś wypisał hasło: "Niech żyje P.i S.". Polityk opatrzył to komentarzem: "To już pospolite ruszenie...".

Jego śladem poszedł wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki i pokazał podobny widok. Wielki kamień w lesie został “ozdobiony” żółtym napisem – "Niech żyje P.i S." Jak wskazał, zdjęcie zostało wykonane w Beskidzie Sądeckim we wsi Sucha Struga. Terlecki opatrzył zdjęcie komentarzem: "Naśladowanie wskazane".

Należy jednak pamiętać, że takie zachowania to zakrawają na wandalizm i mogą być zagrożone odpowiedzialnością z kodeksu wykroczeń lub kodeksu karnego.

Co ciekawe politycy nie skomentowali jednego osobliwego szczegółu. I na blaszanej ścianie, i na kamieniu skrót partii Prawo i Sprawiedliwość został zapisany z kropkami po P oraz S. Czy to brak wiedzy wśród ich wyborców czy jednak chodzi o coś innego?

Sonda
Czy zjednoczona opozycja ma szansę pokonać PiS w kolejnych wyborach?
Express Biedrzyckiej – Jan Strzeżek: Dla PiS jest ważniejsza partia niż państwo
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany