Koronawirus. Konferencja premiera Morawieckiego. Przyśpieszenie w programie szczepień. ZAPIS RELACJI NA ŻYWO

Mateusz Morawiecki
Autor: pRM Mateusz Morawiecki

Koronawirus. Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego odbyła się po godzinie 13.15 w punkcie szczepień przeciwko koronawirusowi w Skierniewicach. W spotkaniu z mediami wziął również udział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem relacji na żywo.

Koronawirus. Po godzinie 13.15 zaczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, który przebywał z wizytą w punkcie szczepień w Skierniewicach. Szefowi rządu towarzyszył Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera. Ze względu na kolejne zachorowania, rząd zdecydował się przedłużyć lockdown do 18 kwietnia. Zamknięte pozostają szkoły, przedszkola, sklepy budowlane, sklepy meblowe czy zakłady fryzjerskie. Są i dobre wieści: do tej pory wykonano blisko 7 milionów szczepień, pierwszą dawkę przyjęło 4 909 594, zaś drugą 2 090 058. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 27 tysiącach przypadków zachorowań na koronawirusa. W tym miejscu można sprawdzić szczegółowy raport.

KLIKJNIJ F5, ABY ODŚWIEŻYĆ

14.17 Zakończyła się konferencja prasowa premiera Morawieckiego.

14.15 Tutaj szczegóły szczepień w zakładach w pracy: Koronawirus w Polsce: Wiemy, kiedy ruszą szczepienia w zakładach pracy. Rząd przedstawił nowy harmonogram [TERMINY]

14.05 15 kwietnia rząd wprowadzi pilotażowy program szczepień drive-thru, z kolei w maju szczepienia mają być wykonywane również w apetekach.

14.00 - Mamy łącznie wykonać 20 mln szczepień do końca II kwartału, a wszystkie osoby chętne powinny być zaszczepione przynajmniej pierwszą dawką do końca sierpnia - zadeklarował szef KPRM.

13.50 - Szczepienia w zakładach pracy mają ruszyć maju/czerwcu - przekazał Michał Dworczyk.

13.47 - Zdecydowaliśmy się zwiększyć przepustowość szczepień, bo nasza presja na KE ma sens. W maju dotrze do nas być może nawet 9 mln szczepionek, w kwietniu mamy już potwierdzone ok. 5,5 mln i czekamy na potwierdzenie 1,5 mln - powiedział szef rządu.

13.45 - W maju do Polski ma dotrzeć 9 milionów szczepionek - zapowiedział szef rządu.

13.42 Zaczyna się konferencja prasowa premiera Morawieckiego. Do końca kwietnia zostaną zaszczepieni ci, którzy mają powyżej 60 lat - zapowiedział szef rządu.

13.40 Jeśli sytuacja epidemiczna w Polsce nie poprawi się, rząd przedłuży lockdown także na majówkę. A przynajmniej tak wynika z zapowiedzi ministra zdrowia.

13.25 Co dalej ze stosowaniem szczepionki AstraZeneca? Oto stanowisko Ministerstwa Zdrowia: Szczepienia na COVID-19 w Polsce: Resort zdrowia wprost o preparacie AstraZeneca. Mocne stanowisko!

13.20 Kiedy możemy spodziewać się ewentualnych zmian w obostrzeniach? Wczoraj głos w tej sprawie zabrał rzecznik rządu: Koronawirus. Kiedy luzowanie obostrzeń? Rzecznik rządu zabrał głos

12.50 Na jutro prezydent zwołał posiedzenie Rady Gabinetowej. Decyzja Andrzeja Dudy ma związek z bardzo poważną sytuacją epidemiczną w naszym kraju.

Super Raport 08.04 (Goście: Zbigniew Girzyński - KP PiS, Krystyna Ptok - szefowa OZZPiP) Sedno Sprawy: Monika Pawłowska
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze