Koronawirus. Rządowy lockdown to za mało?! Zandberg chce JESZCZE WIĘKSZYCH obostrzeń

2021-03-31 11:11
Zandberg: Dziś jest moment na zdecydowane zwiększenie obostrzeń
Autor: Radio Plus

Kolejny rekord zakażeń koronawirusem pobity. W środę odnotowano w Polsce prawie 33 tys. przypadków coraz bardziej agresywnego wirusa. Służba zdrowia praktycznie nie radzi już sobie z ilością chorych, którzy potrzebują pomocy. Karetki z chorymi jeżdżą po kilkaset kilometrów dziennie, szukając dla nich miejsca w przepełnionych szpitalach. Zdaniem Adriana Zandberga z partii Razem odpowiedzią na ten dramat może być tylko zaostrzenie lockdownu.

Czas zwiększyć obostrzenia

Jeden z liderów Lewicy mówił w programie „Sedno Sprawy” w Radiu Plus, że „dziś jest moment, w którym powinniśmy zdecydowanie zwiększyć obostrzenia”. „Prawda jest taka, że miejsce, w którym jesteśmy, to miejsce, w którym nie ma już przestrzeni na bardzo wyrafinowane czy regionalne polityki jeżeli chodzi o obostrzenia” – dodał.

Zandberg przekonywał, że „lepiej jest wprowadzać silniejsze obostrzenia na krócej, niż męczyć się z obostrzeniami nieco mniej, ale też dolegliwymi, dużo dłużej. Nadużywaliśmy w Polsce słowa: lockdown. Mówiono, że jest nim ograniczenie tej czy innej branży, częściowe obostrzenia. Za chwile możemy znaleźć się w sytuacji, że innego narzędzia niż prawdziwy lockdown”.

Przyjdzie czas na polityczne konsekwencje wobec Komisji Europejskiej

Gość Sedna Sprawy mówił też o błędach Komisji Europejskiej dotyczących zakupu szczepionek. „Ja nie mam jakichś szczególnych słów w obronie Komisji, bo moim zdaniem Komisja zgrzeszyła naiwnością. Uznała, że umowy z dużymi prywatnymi podmiotami gospodarczymi w sytuacji kryzysowej, epidemii będą działały tak, jakby to był normalny czas. Wydaje mi się, że na odpowiedzialność przyjdzie czas, kiedy skończy się trzecia fala pandemii. Teraz kluczowe jest pytanie jak się zabezpieczyć przed podobną historią jeśli będziemy z koronawirusem borykali się dłużej, a to możliwe. Jeśli zostanie z nami na lata potrzebujemy zupełnie innego podejścia do szczepień. Potrzebujemy wyegzekwowania tego, że jeżeli publiczne pieniądze zostały przeznaczone na badania, to nie może być tak, że zyski są prywatne. Wielkie firmy lekceważą stosunki z państwami, które te badania finansowały” – tłumaczył Zandberg.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE