Lewica porównała Balcerowicza do nazistowskiego zbrodniarza z Auschwitz. A potem...

2021-04-08 18:36 tw
Leszek Balcerowicz
Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Leszek Balcerowicz

Prof. Leszek Balcerowicz, który jest twarzą transformacji z początku lat 90., spotykał się w swoim życiu już z wieloma epitetami, ale nawet tak zaprawiona w bojach postać publiczna, nie mogła spodziewać się, że zostanie porównany do nazistowskiego zbrodniarza. Młoda Lewica zszokowała dziś wszystkich nazywając Balcerowicza Menegelem.

Działacze Młodej Lewicy umieścili dziś na swoich profilach w mediach społecznościowych grafikę zapraszającą na wydarzenie, w którym mieli wziąć udział jeden z nich i właśnie prof. Balcerowicz. „Już dzisiaj na stronie my.Politics.pl, rzecznik prasowy Młodej Lewicy Wojciech Vincent Sawoniewicz skonfrontuje Leszka B. - Mengelego polskiej gospodarki odpowiedzialnego za hekatombę 1990 roku! Nie może was to ominąć” - mogliśmy przeczytać.

Po fali krytyki, Młoda Lewica usunęła grafikę z internetu i wystosowała przeprosiny. „Jako Młoda Lewica przepraszamy za opublikowane treści; porównywanie postaci Leszka Balcerowicza do zbrodniarza wojennego nie powinno mieć nigdy miejsca” - możemy w nich przeczytać. „Wpis nie wyraża opinii naszego stowarzyszenia i został wstawiony bez wymaganej akceptacji pionu medialnego" – dodano. "Dlatego po kilku minutach został zdjęty z naszej tablicy, a osoba odpowiedzialna za sytuację została usunięta z pełnionej funkcji w Młodej Lewicy" – czytamy w oświadczeniu.

>>CZYTAJ TAKŻE:

>Giertych w swoim stylu komentuje rekord zgonów. Bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej mu tego nie wybaczą

>Wielka draka z udziałem prezydenta. Andrzej Duda beszta byłego premiera jak ucznia

Super Raport 08.04 (Goście: Zbigniew Girzyński - KP PiS, Krystyna Ptok - szefowa OZZPiP) Sedno Sprawy: Monika Pawłowska
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze