Biskup Ignacy Dec

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Biskup Ignacy Dec

Szokujące słowa biskupa o kościołach! "Nonsensem jest w okresie epidemii zamykanie źródła uzdrowień duchowych i fizycznych"

2021-03-27 5:00

Wirus codziennie zbiera śmiertelne żniwo. Tymczasem... – Nonsensem jest w okresie epidemii zamykanie źródła uzdrowień duchowych i fizycznych – twierdzi biskup Ignacy Dec (77 l.). Kościelny hierarcha przekonuje, że nowe obostrzenia rządu dotyczące obecności w świątyniach są nie do zaakceptowania.

Biskup senior diecezji świdnickiej stanowczo oponuje przeciw pomysłom zamykania świątyń w szczycie III fali pandemii. – Mamy prawo się gromadzić i oddawać Bogu chwałę. A to możliwe jest w pełni tylko w świątyniach. Dlatego mam nadzieję, że katolicy i organizacje katolickie wyjdą z oficjalnym stanowiskiem (...), że na ponowne zamykanie świątyń nie ma zgody – mówił Dec w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. Nie podobają mu się też nowe obostrzenia w świątyniach. – Wprowadzenie nowych limitów to posunięcie, którego nie można zaakceptować – grzmi hierarcha. 

Opinia dolnośląskiego biskupa jest jednak w sprzeczności z oficjalnym stanowiskiem polskiego Kościoła. – W związku z rosnącą liczbą zachorowań, mając na uwadze zdrowie i życie Polaków, zwracam się z gorącym apelem do kapłanów i wiernych świeckich o skrupulatne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych – ogłosił w piątkowym liście przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki (72 l.). – Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w celebracjach, proszę, aby łączyły się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez modlitwę domową i transmisje medialne – zalecił hierarcha. 

– Jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie egzekwować limitu, to kościoły powinny zostać zamknięte – podkreśla tymczasem prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego prof. Andrzej Fal (57 l.) w radiu ZET.

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE":

>Wydało się! Rydzyk skutecznie obchodzi restrykcje! Postawił na jeden trik

>Prezydent ZIGNOROWAŁ Rydzyka! Wstydzi się za zakonnika? Wielkie upokorzenie w Toruniu

>PRZYKULI się do bramy Radia Maryja! Rydzyk będzie WŚCIEKŁY [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak będzie wyglądała tegoroczna Wielkanoc? Spytaliśmy o to mieszkańców Lublina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE