Nowy sondaż. Ziobro w siódmym niebie, Kaczyński może się załamać. To brzmi jak koszmar

2021-04-06 16:00
Zbigniew Ziobro, Jarosław Kaczyński
Autor: Wikipedia/Flickr

Jarosław Kaczyński ma prawdziwe powody do zmartwienia! Najnowszy sondaż pokazuje, że wewnętrzne tarcia w Zjednoczonej Prawicy służą jednemu z koalicjantów. Zbigniew Ziobro i jego koledzy z Solidarnej Polski mogą powoli otwierać szampany? Taki wynik byłby dla nich ogromnym sukcesem. To z pewnością mocna karta przetargowa podczas negocjacji z Prawem i Sprawiedliwością i Porozumieniem Jarosława Gowina.

Prawo i Sprawiedliwość liderem

Prawo i Sprawiedliwość prowadzi z wynikiem 26,1 proc. w najnowszym sondażu przeprowadzonym przez Centrum Badań Marketingowych Indicator i opublikowanym przez portal rp.pl. Drugie miejsce dla ugrupowania Polska 2050 Szymona Hołowni, na które chce głosować 17,8 proc. ankietowanych. Podium zamyka Koalicja Obywatelska z wynikiem 15,9 proc.

Nie przegap:

- W końcu prawda wyszła na jaw! Jarosław Kaczyński mówi WPROST o WCZEŚNIEJSZYCH wyborach

- Tak o Gowinie nie mówili nawet jego najwięksi wrogowie z PO. To musiało zaboleć

Zaskakujący wynik Solidarnej Polski

Do Sejmu weszłyby jeszcze aż cztery partie. Lewica z wynikiem 8,2 proc., Konfederacja z poparciem na poziomie 6,1 proc., Solidarna Polska, na którą chce głosować 5,2 proc. respondentów oraz PSL z wynikiem 5,1 proc.

Poza Sejmem Porozumienie Jarosława Gowina - 1,6 proc., Kukiz'15 - 1,2 proc. oraz Partia Zieloni - 0,4 proc. 12,4 proc. ankietowanych nie wie, na które ugrupowanie oddałoby swój głos.

Super Raport 06.04 (Goście: Paweł Kukiz - Kukiz'15 oraz prof. Andrzej Matyja - prezes NRL) Sedno Sprawy: Wojciech Andrusiewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE