Tajemnicze spotkanie Dudy i Morawieckiego. Wiemy, o czym rozmawiali. Jest gorzej niż wszyscy myślą?

2021-04-08 15:20 Sara Osiecka
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki
Autor: Tomasz Radzik Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki

W czwartek 8 kwietnia około godziny 10:00 odbyła się tajemnicze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Oficjalnie mieli rozmawiać o sytuacji polskiej służby zdrowia w czasie trzeciej fali koronawirusa, jednak podczas rozmowy miał zostać poruszony inny temat. Czyżby było gorzej, niż wszyscy myślą?

Jak udało się ustalić dziennikarzom WP, prezydent i premier mieli omawiać sytuację służby zdrowia. Miały zostać poruszone także tematy szczepień oraz kwestia wprowadzenia dalszych obostrzeń.

Nie przegap: Wpadka Andrzeja Dudy? W sieci zawrzało, rzecznik tłumaczy

- Prezydent jest zaniepokojony ostatnimi, rosnącymi statystykami zajętych miejsc w szpitalach. Liczba pacjentów z SARS-CoV-2 przebywających w polskich szpitalach przekroczyła ponad 30 tysięcy. Mamy stan alarmowy – przekazał informator.

Według nieoficjalnych doniesień, politycy mieli także rozmawiać o kryzysie w koalicji. Czyżby sytuacja Zjednoczonej Prawicy była gorsza, niż wszystkim się wydaje? Warto przypomnieć wypowiedź Ryszarda Terleckiego, szefa PiS, że najchętniej pozbyłby się koalicjantów.

Zobacz: Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Podjęła ważną decyzję, dla wielu to szok

- Niestety mamy problemy z koalicjantami, ja tu jestem radykałem i chętnie bym się ich pozbył, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów – powiedział 7 kwietnia.

Nie wiadomo, czy faktycznie Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki rozmawiali na temat obecnej sytuacji politycznej, można jednak zakładać, że jeśli tak było, to sytuacja jest poważna.

konferencja na temat szczepień kolejnych grup wiekowych
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze