Czaszka, szkielet

i

Autor: Piotr Bławicki

Limanowa. Znaleźli ludzkie szczątki w budynku banku

2018-07-11 16:03

Do szokującego odkrycia miało dojść w Limanowej. W podziemiach budynku banku miały zostać odnalezione ludzkie szczątki. Tuż po wojnie w budynku tym mieściła się siedziba Urzędu Bezpieczeństwa. Sprawą zajmuje się prokuratura i krakowski odział IPN.  

O ludzkich szczątkach odkrytych w piwnicach budynku limanowskiego banku poinformował portal limanowa.in. Jak czytamy, szczątki odkryto w przeszłości przy okazji remontu budynku, ale zostały one ukryte, a sprawa nie wyszła na jaw.

Zgłosiła się do mnie osoba, która chce zostać anonimowa i poinformowała mnie, że pół roku temu była świadkiem rozmowy, gdzie osoby, których danych personalnych mój informator nie chce mi ujawnić, rozmawiały o tym że prowadząc działalność na terenie budynku przy ul. Matki Boskiej Bolesnej 15 w Limanowej w celu podwyższenia niskiego stropu w piwnicy, w budynku, kopiąć natrafiły na ludzkie kości. Obawiając się konsekwencji z tym związanych, chcąc ukryć ten fakt, zakopały te kości z powrotem. Zdaniem mojego informatora, te kości nadal się tam znajdują - powiedział dla portalu limanowa.in Paweł Zastrzeżyński, który złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzenie popełnienia przestępstwa. Doniesieniami o ludzkich szczątkach zajmuje się też Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu krakowskiego IPN. Teraz pracownicy instytutu sprawdzą, czy doniesienia te są prawdziwe.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki