Bazylika Grobu Pańskiego ZAMKNIĘTA tuż przed Wielkanocą

2020-03-26 11:00 zw
Jerozolima i Betlejem - szlakiem historii
Autor: Getty Images

To pierwszy taki przypadek w dziejach chrześcijaństwa! Władze Jerozolimy zadecydowały o całkowitym zamknięciu dla wiernych i kapłanów Bazyliki Grobu Pańskiego, tradycyjnie uznawanej za miejsce ukrzyżowania i pochówku Jezusa Chrystusa. Kiedy świątynia zostanie otwarta? Słowa władz Bazyliki nie napawają optymizmem.

Tuż przed najważniejszym świętem w roku liturgicznym zamknięto jedno z najświętszych miejsc chrześcijan! Władze Jerozolimy zadecydowały o całkowitym zamknięciu dla wiernych i kapłanów Bazyliki Grobu Pańskiego, tradycyjnie uznawanej za miejsce ukrzyżowania i pochówku Jezusa Chrystusa. Oczywiście jest to spoowodowane pandemią koronawirusa. Kiedy świątynia zostanie otwarta?

"Te ustalenia obowiązują przez tydzień, chociaż nikt nie wie, jak długo potrwa ten kryzys" - powiedział tylko
Abu Nasar, rzecznik prasowy Zgromadzenia Ordynariuszy Katolickich Ziemi Świętej (AOCHL). Jak dodał, jeśli do Wielkanocy nie uda się opanować zagrożenia, trzeba będzie poszukać nowych sposobów świętowania. Być może część wiernych zostanie wpuszczona do świątyni, lecz ich liczba zostanie znacznie ograniczona. Nie jest to jeszcze ustalone, wszystko zależy od rozwoju sytuacji na świecie.

SUPER RAPORT - odc. 4

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze