Ćma pawica atlas

i

Autor: SHUTTERSTOCK Ćma pawica atlas

Ogromny owad

Ćma gigant nadleciała do Ameryki! To zdjęcie szokuje

2022-08-20 5:00

Groza! Monstrualna ćma przyleciała do Stanów Zjednoczonych. Tak zwana pawica atlas została znaleziona na drzwiach do garażu w mieście Bellevue w stanie Waszyngton nad jeziorem Washington. Te giganty są uważane za groźny gatunek inwazyjny, który niszczy rodzimą przyrodę. Dojdzie do inwazji?

Gigantyczna ćma po raz pierwszy nadleciała do USA! Pawica atlas to groźny gatunek inwazyjny

Jednorazowa ciekawostka czy początek ekologicznej i rolniczej katastrofy? Monstrualna ćma przyleciała do Stanów Zjednoczonych. Tak zwana pawica atlas o rozpiętości skrzydeł wynoszącej około 30 centymetrów została znaleziona na drzwiach do garażu w mieście Bellevue w stanie Waszyngton nad jeziorem Washington. Te giganty są uważane za groźny gatunek inwazyjny, który niszczy rodzimą przyrodę. Ich sprzedawanie i sprowadzanie do USA jest zakazane, nie można też wwozić na teren Stanów Zjednoczonych jaj tej ćmy ani żadnej innej jej postaci. Pawica atlas to gatunek tropikalny. Prawdopodobnie została zaobserwowana w USA po raz pierwszy w dziejach. Być może uciekła z czyjejś kolekcji albo z ogrodu zoologicznego? Tego na razie nie wiadomo, pozostaje też zagadką, czy tylko pojedynczy okaz znalazł się na wolności, czy może tak naprawdę jest ich więcej i lada chwila wylecą z jakichś zakamarków, by zaatakować Amerykę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wnuczka królowej brytyjskiej pracuje za płacę minimalną! "Stoi za kasą"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Dziewczyna nie chciała iść z nim na randkę. Zemścił się w szokujący sposób

Sonda
Czy boisz się owadów?

Pawica atlas to trzecia największa ćma świata. Gdzie występuje?

Władze zachęcają mieszkańców do zgłaszania przypadków znalezienia takich owadów, jeżeli jest ich więcej. Inwazja byłaby katastrofalna w skutkach. Ćmy giganty uwielbiają zjadać liście roślin, co zagrażałoby środowisku naturalnemu. Pawica gigant to trzecia największa ćma na świecie. Występuje w Azji Południowo-Wschodniej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jezioro pełne zwłok w USA! Piąte makabryczne odkrycie, są pierwsze domysły

PRZECZYTAJ TAKŻE: Duchowny zrobił wiernym awanturę przed ołtarzem! Nie kupili mu drogiego zegarka

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Ćma bukszpanowa - groźny szkodnik bukszpanów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE