4 tony kotów

i

Autor: Policja 4 tony kotów

2 tysiące zwierząt!

Cztery tony zabitych kotów! Były zamknięte w chłodni. Makabra!

2023-02-23 13:20

Koszmarne odkrycie w Wietnamie. W chłodni na południu kraju tamtejsza policja znalazła prawie cztery tony zabitych kotów, które miały być wykorzystane w tradycyjnej medycynie. Niektórzy Wietnamczycy wierzą bowiem, że ekstrakty z kocich kości pomagają w leczeniu między innymi astmy i osteoporozy. Obok budynku stała ciężarówka z żywymi zwierzętami - tych było ponad 480.

W jednej z wietnamskich rzeźni, znajdującej się w prowincji Dong Thap w delcie Mekongu, w środę, 22 lutego, lokalna policja odkryła ok. 2 tysięcy martwych kotów. Zwierzęta miały zostać sprzedane jako produkt do przygotowania ekstraktów stosowanych w medycynie alternatywnej - podała amerykańska stacja Radio Wolna Azja (RFA). Część Wietnamczyków wierzy bowiem, że takie specyfiki leczą między innymi astmę i osteoporozę.

Wietnam. Cztery tony martwych kotów. "Nie było papierów"

Niedaleko składowiska zwłok znaleziono ciężarówkę z 480 żywymi kotami. Martwe zwierzęta prawdopodobnie miały trafić do północnego Wietnamu. Żywe natomiast miały zostać wysłane do pobliskiego miasta Ho Chi Minh, być może w celach spożywczych - podaje CBS News. PAP przypomina, że w Wietnamie spożywanie takich zwierząt, jak psy czy koty jest legalne, ale firmy, które je sprzedają, muszą okazywać odpowiednie zezwolenia i dokumenty potwierdzające pochodzenie mięsa. "Chłodnia w Dong Thap nie posiadała takich dokumentów" – poinformowały władze prowincji. 

Wietnam. Ginie milion kotów rocznie 

"Organizacja Four Paws International, która zajmuje się ochroną zwierząt szacuje, że każdego roku w Wietnamie nawet milion kotów pada ofiarą nielegalnego handlu dziką fauną i florą" - podkreśla CBS News. Jak dotąd nikt w tej sprawie nie został zatrzymany. 

Sonda
Lubisz zwierzęta?
Bohaterka uratowała tonące koty w Nowym Dworze Gdańskim
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany