Gigantyczny mandat za zostawienie otwartych drzwi. Francuski rząd chce zmusić do oszczędności

i

Autor: Pixabay Gigantyczny mandat za zostawienie otwartych drzwi. Francuski rząd chce zmusić do oszczędności

Szokujący pomysł

Gigantyczny mandat za zostawienie otwartych drzwi. Francuski rząd chce zmusić do oszczędności

2022-07-24 15:35

750 euro kary za zostawienie otartych drzwi? Francuska minister transformacji energetycznej Agnes Pannier-Runacher zapowiedziała w niedzielę (24.07.2022) wprowadzenie przepisów, które zobowiążą firmy do oszczędzania energii. Za pozostawianie otwartych drzwi w sklepach klimatyzowanych grozić będzie do 750 euro mandatu - informuje PAP.

Z informacji przekazanych przez PAP, zgodnie z zapowiedzią francuskiej minister transformacji energetycznej właściciele sklepów będą też musieli wyłączać reklamy świetlne między godziną 1 a 6 rano, z wyjątkiem lokali znajdujących się na lotniskach i dworcach. Pannier-Runacher powiedziała w wywiadzie dla gazety "Journal du Dimanche", że pozostawianie otwartych drzwi w klimatyzowanych sklepach powoduje zwiększenie zużycia energii o 20 proc. i "jest absurdalne".

Zobacz koniecznie: Nowy taryfikator mandatów 2022. Koniec taryfy ulgowej. Wysokie kary!

Francja: 750 euro kary za zostawienie otartych drzwi

Rząd zamierza przeprowadzić kampanię informacyjną adresowaną do handlowców, a następnie wprowadzić za pozostawianie otwartych drzwi mandaty do 750 euro.

Prezydent Emmanuel Macron w dniu narodowego święta Francji, 14 lipca, powiedział, że Rosja używa gazu i ropy jako broni, Francuzi muszą więc uniezależnić się od rosyjskich dostaw i przygotować na niedobory energii. Firmy, administracja publiczna i obywatele muszą zacząć oszczędzać energię - podkreślił.

Sprawdź: Beata Szydło bez hamulców atakuje Macrona i Scholza! Putin i Ukraina w tle

Sonda
750 euro mandatu za zostawienie otwartych drzwi do klimatyzowanego sklepu to dobry pomysł?
56-latka wjechał na przejazd kolejowy mimo zakazu. Gigantyczny mandat
Nasi Partnerzy polecają