trumna Elżbiety II

i

Autor: DAN KITWOOD/POOL

Incydent w Londynie

Groza w Westminster Hall. Nagle podbiegł do trumny z ciałem królowej Elżbiety II! Ostra reakcja żołnierzy

2022-09-17 9:12

Śmierć Królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym światem. Pogrzeb zaplanowano na poniedziałek (19.09.2022 r.). Tymczasem w ostatnich godzinach doszło do nieprzyjemnego incydentu. Londyńska policja metropolitalna poinformowała w nocy z piątku na sobotę o zatrzymaniu w Westminster Hall mężczyzny, który wybiegł z kolejki i podbiegł do wystawionej tam trumny z ciałem brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Podbiegł do trumny z ciałem królowej Elżbiety II! Został aresztowany

Przebieg incydentu, do którego doszło ok. godz. 22 londyńskiego czasu, nie jest do końca jasny. Najprawdopodobniej mężczyzna, który wybiegł z kolejki zdołał wbiec na katafalk, na którym ustawiona jest trumna z ciałem Elżbiety II, zanim został obezwładniony przez strzegących jej żołnierzy. Dziennik "The Guardian" podał, że zdołał dotknąć trumny, z kolei amerykański "Wall Street Journal" - że próbował ściągnąć królewski sztandar, którym jest ona przykryta. W krótkim komunikacie policja poinformowała jedynie, że po "zajściu", do którego doszło w Westminster Hall, zatrzymany został mężczyzna i przebywa on policyjnym areszcie.

Czytaj też: Klątwa korony króla Karola III! "Noszący ją mężczyźni będą mieli władzę, lecz nie szczęście"

Królowa Elżbieta II nie żyje. Pierwszy incydent

To pierwszy incydent, do którego doszło w Westminster Hall, gdzie od środowego popołudnia trumna z ciałem Elżbiety II wystawiona jest na widok publiczny. Przez salę znajdującą się w Pałacu Westminsterskim, obok ustawionej na katafalku trumny, może przejść, aby oddać hołd, każdy, ale trzeba najpierw odstać kilkanaście godzin w kolejce do wejścia. Według planu, trumna ma tam pozostać do poniedziałku rano, czyli do dnia pogrzebu. Szacuje się, że ceremonię obejrzy w telewizji aż 4,1 miliarda widzów z całego świata. To nawet połowa ludzkości! Uroczystości rozpoczną się o godzinie 12 czasu polskiego w Opactwie Westminsterskim. Transmisję z pogrzebu królowej brytyjskiej zapowiadają niemal wszystkie telewizje informacyjne świata, także Telewizja Polska. Transmisję będzie można zobaczyć na żywo także tutaj, na naszej stronie se.pl. Pod tekstem znajdziecie ciekawy quiz związany z królową Elżbietą II. Warto również zapoznać się z naszą galerią, którą zamieszczamy poniżej.

QUIZ Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Pytanie 1 z 10
Który w kolejce do tronu jest książę Harry?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany