Kandydował na prezydenta. Dziś walczy z Ulicą Sezamkową!

i

Autor: Shutterstock; AP Kandydował na prezydenta. Dziś walczy z "Ulicą Sezamkową"!

Kandydował na prezydenta. Dziś walczy z "Ulicą Sezamkową"!

2022-06-30 5:00

Takiej politycznej wojny jeszcze w Stanach Zjednoczonych nie było! Republikański senator Ted Cruz (52 l.), niegdysiejszy kandydat na prezydenta USA, który przegrał walkę o nominację z Trumpem, zaatakował w serii Tweetów... "Ulicę Sezamkową". W szczególności dostało się postaciom takim jak Elmo i Wielki Ptak! Aż trudno uwierzyć, o co chodzi...

Wielki Ptak, Elmo, Oscar wyłaniający się z kubła na śmieci i niebieski Ciasteczkowy Potwór. "Ulica Sezamkowa" wychowuje kolejne pokolenia dzieci. Program jest na antenie telewizyjnej od 1969 roku aż po dziś dzień. Zdawałoby się, że trudno dopatrzyć się czegokolwiek złego w przygodach kolorowych futrzaków. Ale jest pewien polityk, który w zabawach bohaterów "Ulicy Sezamkowej" dostrzegł poważne zagrożenie - i z całą powagą przypuścił osobisty atak na Wielkiego Ptaka i Elmo! O co chodzi? Otóż w nowych odcinkach programu dla dzieci bohaterowie mówią o szczepieniach na koronawirusa dla dzieci.

Ted Cruz atakuje Wielkiego Ptaka i Elmo. Wojna senatora z "Ulicą Sezamkową"

Najpierw Wielki Ptak ogłosił, że sam się zaszczepił, a potem zrobił to także Elmo - w programie mający wiecznie 3 lata. To oburzyło Teda Cruza (51 l.). Republikański senator dziś jest na marginesie wielkiej polityki, ale w 2016 roku był jednym z kandydatów Partii Republikańskich w walce o republikańską nominację w wyborach prezydenckich. Jak wiadomo, ostatecznie Ted Cruz przegrał wyścig o tę nominację z Donaldem Trumpem. Co napisał na Twitterze o "Ulicy Sezamkowej"?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Oto najbrzydszy pies świata! Mr. Happy Face zdeklasował rywali

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zeznania asystentki pogrążają Trumpa! "Wiedział, że mają broń, wyrywał kierownicę"

Sonda
Oglądałeś choć jeden odcinek "Ulicy Sezamkowej"?

"Elmo agresywnie agituje za szczepieniem"

"Dzięki, Ulico Sezamkowa, za powiedzenie, że rodzice mają w ogóle prawo do zadawania pytań!" - napisał sarkastycznie, odnosząc się do stwierdzenia, jakie padło na antenie. Bohaterowie mówili, że rodzice dzieci poniżej piątego roku życia mają prawo dopytywać pediatrów o szczepienia przeciwko Covid-19. "Potem pokazujecie Elmo, który agresywnie agituje za szczepieniem dzieci poniżej piątego roku życia. ZERO dowodów naukowych!" - stwierdził Ted Cruz. Natomiast o Tweecie Wielkiego Ptaka zamieszczonym przez twórców "Ulicy Sezamkowej" pisał tak: "Rządowa propaganda... dla twojego 5-latka". W Tweecie Wielkiego Ptaka czytamy, że bohater przyjął szczepionkę na Covid. Ted Cruz wziął to wszystko chyba trochę zbyt dosłownie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 20 lat dla stręczycielki pedofila! Wyrok dla Ghislaine Maxwell, mocne zeznania ofiar

PRZECZYTAJ TAKŻE: Inwazja koników polnych kanibali i świerszczy gigantów! "Biblijna plaga"

Kultowe bajki na dobranoc. Rozpoznasz po trzech słowach?

Pytanie 1 z 10
Chotomska, pacynki, PRL
Fabryka sezamków i chałwy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE