Koniec Aniołków Victoria's Secret! Zastąpią je modelki transseksualne i plus size

2021-06-17 11:00
Victoria's Secret Fashion Show 2018
Autor: Rex Features/East News

Nie będzie już sławnych Aniołków Victoria's Secret! Po skandalach związanych z ujawnionym molestowaniem modelek, podejrzaną przyjaźnią szefów firmy z pedofilem Jeffreyem Epsteinem i nie tylko firma musiała na nowo podnieść się z gruzów. Jak stwierdzono, pokazy z udziałem półnagich piękności muszą odejść do lamusa. Nowymi twarzami Victoria's Secret zostanie komplet wszystkich możliwych mniejszości, od transseksualnej modelki z Brazylii po modelkę plus size i lesbijkę piłkarkę. Jedni internauci w mediach społecznościowych wyśmiewają przemianę bieliźniarskiej firmy, inni są zachwyceni.

"Patriarchalne, seksistowskie, pokazujące to, co jest seksowne z punktu widzenia mężczyzn i to, czego oni chcą. Do tego skierowane wyraźnie do młodszych kobiet, co promowało wyjątkowo szkodliwe przesłanie" - tak krytykowała słynną bieliźniarską firmę Victoria's Secret Megan Rapinoe, reprezentantka Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej. Dziś Rapinoe jest... jedną z twarzy Victoria's Secret i zastąpi Aniołki! To nie żart. Firma ogłosiła, że po serii skandali zamierza podnieść się z gruzów w całkowicie nowy sposób. "Wiedziałem od dawna, że trzeba zmienić tę markę. Co do Aniołków? Nie wydaje mi sie, żeby było to teraz kulturowo odpowiednie" - głosi oświadczenie nowego szefa firmy Martina Watersa. Victoria's Secret ma być teraz całkiem nową firmą.

NIE PRZEGAP: Angelina Jolie zdradziła wiele nowym tatuażem. Chodzi o miłość?!

A jej twarzami zostały reprezentantki wszystkie możliwe mniejszości, co ma promować "różnorodność". Właśnie odmowa takiej przemiany kosztowała stanowisko poprzedniego szefa marki, Eda Razeka. W 2018 roku wywołał on falę oburzenia w USA, odmawiając zatrudnienia modelek transseksualnych i plus size, czyli tych z nadwagą. Jak argumentował, show Victoria's Secret to pewna fantazja, ale i tak musiał odejść. Do tego doszły zeszłoroczne doniesienia o molestowaniu modelek w firmie i o podejrzanej przyjaźni szefów firmy z pedofilem Jeffreyem Epsteinem. Nowe twarze marki poza Rapinoe to m.in. Priyanka Chopra, brazylijska transseksualna modelka Valentina Sampaio i modelka plus-size Paloma Elesser.

NIE PRZEGAP: PILNE. Książę Harry wróci do Anglii SAM! Chodzi o księżną Dianę i Meghan Markle

NIE PRZEGAP: Będą obowiązkowe szczepienia na koronawirusa! Nie zaszczepieni mogą stracić pracę

Kochanka Ronaldo nie ma wstydu?! Georgina Rodriguez w EROTYCZNEJ BIELIŹNIE legła przy choince i pokazuje...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE