Te krowy mogą czuć się jak w kinie 3D. Pasą się w goglach VR i dają mnóstwo mleka!

i

Autor: SHUTTERSTOCK Krowy pasą się w goglach VR

Krowy w goglach VR. Myślą, że hasają po zielonej łące i dają więcej mleka!

2022-01-12 15:36

Turecki hodowca, Izzet Kocak, przeniósł już swoje krowy na zimę do obory. Postanowił jednak wyposażyć je w gogle wirtualnej rzeczywistości, by myślały, że pasą się na letnich, nasłonecznionych pastwiskach. Zgodnie z opiniami specjalistów, gogle VR to sposób na to, by zwierzęta ​​były szczęśliwsze, a co za tym idzie, by produkowały więcej mleka.

Turecki hodowca postanowił w swoim gospodarstwie skorzystać z nowoczesnej technologii i w ramach testu dwóm spośród wszystkich krów, przeniesionych na zimę do obory założył gogle wirtualnej rzeczywistości. Dzięki temu zwierzętom zamkniętym w czterech ścianach wydaje się, że pasą się na letnich, pełnych słońca pastwiskach. Jak informuje "Daily Mail", obcowanie z przyrodą powoduje, że są bardziej wyluzowane i dają więcej mleka. Przedsiębiorczy rolnik przekonuje, że wydajność krów już zwiększyła się z 22 do 27 litrów mleka dziennie! I właśnie dlatego hodowca ma zamiar niedługo zainwestować w kolejne zestawy VR. Warto dodać, że ten sam rolnik jakiś czas temu puszczał swojej pokaźnej, bo liczącej 180 krów gromadce, muzykę klasyczną, by czuły się zrelaksowane i szczęśliwe.

CZYTAJ TAKŻE: Zostało nam sześć, może osiem tygodni! Tragiczne wyliczenia WHO dotyczące Europy

Adaptacja budynku gospodarczego, czyli obora na dom!

Sprzęt, który testuje rolnik z Turcji, został opracowany wraz z lekarzami weterynarii oraz specjalistami branży IT, którzy dostosowali paletę kolorów w oprogramowaniu gogli tak, aby była bardziej odpowiednia dla zwierząt. Zwierząt, które nie widzą ani czerwieni, ani zieleni, a dostrzegają jedynie matowe odcienie żółci i błękitu. Po raz pierwszy gogle VR dla krów były używane na farmie w Moskwie. Eksperci z rosyjskiego Ministerstwa Rolnictwa i Żywności nie mają wątpliwości: gogle wpływają na "zmniejszenie niepokoju i poprawę ogólnego nastroju emocjonalnego w stadzie". 

CZYTAJ TAKŻE: Papież Franciszek melomanem? Jak gdyby nigdy nic wpadł do sklepu z płytami [WIDEO]

Sonda
Czy oglądasz "Rolnik szuka żony"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE