Masakra podczas walki byków! Runęła trybuna pełna ludzi. Szokujące wideo

i

Autor: Twitter Masakra podczas walki byków! Runęła trybuna pełna ludzi. Szokujące wideo

Kolumbia. Masakra podczas korridy! Runęła trybuna pełna ludzi. Szokujące wideo

2022-06-27 8:22

Wielka katastrofa budowlana na stadionie sportowym! W Kolumbii, podczas korridy, nagle zawaliło się skrzydło piętrowych trybun pełnych ludzi. Zginęły dwie osoby, aż siedemdziesiąt zostało rannych. W dodatku sytuację wykorzystało kilka rozjuszonych byków, które uciekły w miasto. Moment runięcia drewnianych trybun został uwieczniony na amatorskich filmach. Zobacz mocne wideo z miejsca dramatu!

Trybuny runęły podczas walk byków. Są ofiary i dziesiątki rannych

Korrida, czyli walki byków, to widowisko, które dla jednych jest uświęconą tradycją, a dla drugich po prostu torturowaniem zwierząt. Parlament Katalonii 10 lat temu zakazał korridy, ale przykładowo w Kolumbii jest ona legalna i bardzo popularna. W miniony czerwcowy weekend walki byków zorganizowano w ramach dni świętych Juana Pedro, które obchodzone są w tych dniach w gminie El Espinal w Tolimie. Tłum widzów zgromadził się na drewnianych, piętrowych trybunach stadionu Plaza de Toros w El Espinal. Kilku torreadorów zaczęło popisy, na arenę wybiegły byki.

Moment katastrofy uwieczniony na filmie. Tragedia w Kolumbii

Wiele osób nagrywało telefonami przebieg widowiska. Jeden z takich filmów trafił do sieci. Widać na nim szokujący moment katastrofy, do której doszło podczas korridy w El Espinal. W pewnym momencie skrzydło piętrowej trybuny po prawej stronie od nagrywającego w ciągu kilku sekund składa się jak domek z kart! Pod gruzami znalazły się setki ludzi. W dodatku sytuację wykorzystało kilka rozjuszonych byków, które uciekły w miasto.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tajemnicza katastrofa na Księżycu! Stoją za tym Chiny?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wojna o aborcję w USA! Masowe protesty, aresztowani i ranni. ZDJĘCIA

Sonda
Czy walki byków powinny zostać zakazane?

Masakra podczas korridy w Kolumbii: 4 ofiary, 70 rannych, zaginione dzieci

Ruszyła chaotyczna akcja ratunkowa. Jedni rzucali się na rumowisko, by wydobyć rannych, inni usiłowali powstrzymać rozszalałe zwierzęta. Okazało się, że pod gruzami trybun zginęły cztery osoby, a około siedemdziesiąt zostało rannych. Jak podał gubernator Tolimy Jose Ricardo Orozco, wśród ofiar są dwie kobiety, mężczyzna i dziecko. Szef lokalnej obrony cywilnej Luis Fernando Velez tak mówił kolumbijskiej telewizji o sytuacji w El Espinal: „Sytuacja jest pod kontrolą, pod budowlą nie ma ludzi, ale są zaginione dzieci. Ludzie uciekali do swoich domów. Nasi wolontariusze pomagają w szpitalu. Dwa byki wpadły w amok, ale ludzie z gminy zdołali je opanować. Nie należy ich łapać, jest to duże ryzyko dla ludzi, którzy są narażeni na ugodzenie przez zwierzęta”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Matka ZJADŁA chomika córki żywcem! Film trafił do sieci

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szokujący powód rozwodu za 17 miliardów! "W żonie denerwowała go jedna rzecz"

QUIZ. Największe wojny i bitwy w historii. Spróbuj zdobyć chociaż 6 punktów

Pytanie 1 z 10
Wojna stuletnia z XIV i XV wieku to przede wszystkim konflikt między...
Na Nadodrzu zawalił się budynek.