Chiny wystrzeliły rakietę. Trafily w Księżyc

i

Autor: EAST NEWS, NASA Chiny wystrzeliły rakietę. Trafily w Księżyc

Tajemnicza katastrofa na Księżycu! Stoją za tym Chiny?

2022-06-26 17:00

Co się stało na Księżycu?! NASA potwierdza, że doszło tam do zagadkowego zdarzenia, a właściwie uderzenia. Coś trafiło z wielką siłą w naszego satelitę, powodując powstanie tajemniczego podwójnego krateru. Amerykańscy naukowcy uważają, że za kolizją ze Srebrnym Globem może stać... chińska rakieta, tymczasem Chiny wszystkiemu zaprzeczają.

Dwa nowe kratery na Księżycu. Powodem uderzenie

Na Księżycu doszło do tajemniczej katastrofy! Coś z wielką siłą uderzyło w Srebrny Glob, powodując powstanie bardzo nietypowych dwóch kraterów - potwierdza amerykańska agencja kosmiczna NASA. "To zaskakujące, że ten krater to tak naprawdę dwa kratery, wschodni krater (średnica 18 metrów) nałożony na zachodni (16 metrów średnicy)" - ujawniają naukowcy. Do zagadkowej kolizji z Księżycem doszło już trzy miesiące temu, teraz badacze przeanalizowali materiał dostarczony przez amerykańską sondę kosmiczną Lunar Reconnaissance Orbiter i poinformowali, co ich zdaniem spowodowało to nietypowe wydarzenie. Otóż początkowo uważano, że w naszego satelitę uderzyła część rakiety SpaceX, teraz jednak skorygowano te informacje. Stało się jasne, że przyczyną tajemniczego zderzenia z Księżycem nie była rakieta należąca do misji NASA.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Matka ZJADŁA chomika córki żywcem! Film trafił do sieci

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szokujący powód rozwodu za 17 miliardów! "W żonie denerwowała go jedna rzecz"

Sonda
Czy obserwujesz zjawiska astronomiczne?

Chińska rakieta trafiła w Księżyc?

Według amerykańskich naukowców w Srebrny Glob najprawdopodobniej uderzył fragment rakiety chińskiej, a konkretnie rakiety nośnej misji "Chang 5-T1", która wystartowała z Ziemi w 2014 roku. Chiny jednak wszystkiemu zaprzeczają. Naukowcy z NASA podkreślają, że jest to pierwsze znane ludzkości nieplanowane zderzenie rakiety z Księżycem, wcześniej dla celów badawczych przeprowadzano kilka takich kontrolowanych zderzeń.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Inwazja węży gigantów! Największy PYTON schwytany. Bestia pobiła rekord

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najdroższa modelka świata jest już wolna! Koniec miłości Kendall Jenner

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste
Pełnia Truskawkowego Księżyca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE