Mąż gosposi zabił biskupa! Sławny hierarcha znaleziony martwy w domu

i

Autor: AP/Julio Cortez Mąż gosposi zabił biskupa! Sławny hierarcha znaleziony martwy w domu

Morderstwo duchownego

Mąż gosposi zabił biskupa! Sławny hierarcha znaleziony martwy w domu

2023-02-21 9:00

Znany katolicki hierarcha nie zamordowany, zatrzymano podejrzanego! Jak poinformował szeryf z Los Angeles, aresztowany w sprawie zabójstwa biskupa Davida O'Connella (+69 l.) mężczyzna to... mąż jego gosposi. "Zachowywał się dziwnie, nieracjonalnie, mówił coś o tym, że O'Connell był mu winien pieniądze" - ujawnił szeryf Robert Luna.

Mąż gosposi zamordował znanego biskupa! Hierarcha znaleziony z raną postrzałową

Przełom w sprawie tajemniczej śmierci znanego amerykańskiego biskupa! Katolicki kapłan David O'Connell (+69 l.), biskup pomocniczy Los Angeles, został znaleziony w minioną sobotę martwy w swoim mieszkaniu. Miał ranę postrzałową klatki piersiowej. Początkowo funkcjonariusze nie byli pewni, czy to na pewno zabójstwo, jednak szybko stało się jasne, że biskup został zamordowany, a sprawca uciekł z narzędziem zbrodni. Teraz funkcjonariusze poinformowali o zatrzymaniu podejrzanego! Jak poinformował szeryf z Los Angeles, aresztowany w sprawie zabójstwa biskupa Davida O'Connella (+69 l.) mężczyzna to... mąż jego gosposi, niejaki Carlos Medina (65 l.). "Zachowywał się dziwnie, nieracjonalnie, mówił coś o tym, że O'Connell był mu winien pieniądze" - ujawnił szeryf Robert Luna. Medinę zatrzymano w nocy, mężczyzna stawiał opór podczas zatrzymania.

Biskup David O'Connell nie żyje. Był rozjemcą w wojnach gangów

David O'Connell (+69 l.) został znaleziony w swoim mieszkaniu w Los Angeles z raną postrzałową klatki piersiowej. Urodził się w Irlandii, został ustanowiony biskupem pomocniczym w Los Angeles w 2015 roku przez papieża Franciszka, księdzem był od 45 lat. Był znany z częstego niesienia pomocy wiernym i bycia rozjemcą podczas wojen gangów czy starć mieszkańców z policją. Tymczasem w mediach społecznościowych aż roi się od hołdów składanych zamordowanemu biskupowi. Widać też zdjęcia, na których wierni i przyjaciele Davida O'Connella składają kwiaty i palą znicze pod mieszkaniem, w którym znaleziono ciało. Kapłan określany jest jako "czyniący pokój".

Czy jesteś dobrym katolikiem? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 10
Jakie imiona mieli Trzej Królowie?
Policja na mszy w Poznaniu! Ksiądz wyprowadzony w kajdankach!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany