Molestowanie seksualne w kręgu papieża Franciszka! Pozew jest w sądzie!

i

Autor: East News, AP Molestowanie seksualne w kręgu papieża Franciszka! Pozew jest w sądzie!

Seks skandal w Kościele

Molestowanie seksualne w kręgu papieża Franciszka! Pozew jest w sądzie!

2022-08-17 9:00

Kolejny skandal seksualny w Kościele! Bliski współpracownik papieża Franciszka znalazł się na liście aż 88 duchownych, którzy zostali oskarżeni o molestowanie seksualne w ramach pozwu zbiorowego złożonego w Kanadzie. Tym razem wyjątkowo nie chodzi o pedofilię. Kardynał Marc Oellet (78 l.) miał nękać dwuznacznymi propozycjami pewną kobietę.

Były prymas Kanady Marc Oellet oskarżony o molestowanie seksualne. Pozew zbiorowy stu poszkodowanych przeciwko 88 księżom

Skandale seksualne w Kościele katolickim wychodzą na jaw jeden po drugim. Przez ostatnich kilka lat niejedna osoba odwróciła się od Kościoła po tym, czego dowiedzieliśmy się na jego temat. Ogromna skala pedofilii, dręczenie w kościelnych internatach, a nawet tajemnicze masowe groby dzieci odkrywane przy instytucjach dla rdzennych mieszkańców Kanady. Właśnie Kanady dotyczy kolejny seks skandal w Kościele. Do sądu trafił tam złożony przez setkę poszkodowanych pozew zbiorowy przeciwko diecezji Quebecu. Jak podaje CBS, w pozwie wymieniono 88 duchownych, którzy zostali oskarżeni o molestowanie seksualne. Wśród nich znalazł się wyjątkowo wpływowy hierarcha, dobry znajomy papieża Franciszka. Tym razem wyjątkowo nie chodzi o pedofilię. Kardynał Marc Oellet (78 l.), były arcybiskup Quebecu i były prymas Kanady, miał nękać dwuznacznymi propozycjami pewną kobietę. Sprawa dotyczy lat 2008-2010, kiedy kobieta pozywająca Marca Oelleta była stażystką w diecezji Quebecu. Duchowny był wtedy prymasem Kanady.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe kary dla właścicieli psów! Pół miliona kary i trzy lata więzienia

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rodzice poili małe dziecko wódką! Wszystko się nagrało. WIDEO

Sonda
Czy skandale seksualne sprawiły, że w jakiś sposób oddaliłeś się od Kościoła?

Jak twierdzi pozywająca, hierarcha pozwalał sobie na liczne seksualne aluzje, dwuznaczne propozycje i zachowania. W końcu zrezygnowała z pracy w duszpasterstwie, ponieważ nie wyobrażała sobie spotykać na swojej drodze Oelleta. Od innego księdza miała usłyszeć, że prymas zachowuje się tak nie tylko wobec niej. Złożyła skargę w Watykanie, ale Oelletowi to nie zaszkodziło. Dziś kardynał jest jeszcze bardziej wpływowy i pracuje nie w Kanadzie, a w Watykanie. Pełni funkcję prefekta Dykasterii ds. Biskupów i przewodniczy Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej. Wymieniany jest jako jeden z możliwych następców papieża Franciszka. Watykan nie zajął jeszcze stanowiska w sprawie pozwu złożonego w Kanadzie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kazała kochankowi zabić męża pastora! "Zmusił ją sto razy do seksu w trójkącie"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Terrorysta mordował wybuchową sztuczną nogą! Zamach na duchownego

QUIZ. Jesteś prawdziwym katolikiem? Test wiedzy o Kościele. 100 proc. to cud!

Pytanie 1 z 15
W jaki dzień tygodnia katolicy powinni zachowywać „wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych”?
Ks. Isakowicz-Zaleski ostro o postawie papieża Franciszka Szkodzi Kościołowi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają