Morderczy drink zabija na potęgę. Nie żyje już prawie 50 osób. Władze ostrzegają!

i

Autor: Shutterstock

Alkohol zbiera żniwo

Morderczy drink zabija na potęgę. Nie żyje już prawie 50 osób. Władze ostrzegają!

2023-08-01 14:12

46 osób nie żyje, ponad 60 innych ucierpiało wskutek wypicia trefnego alkoholu. Rosyjskie media donoszą, że winny wszystkiemu jest popularny napój alkoholowy "Mr Cider", który śmiertelne żniwo zbiera już od czerwca tego roku. Zatrucia odnotowano w siedmiu regionach, trwa prawie 30 postępowań karnych.

Rosja. Trefny alkohol zabił prawie 50 osób

Zgodnie z tym, co dla rosyjskich państwowych mediów mówi przewodniczący Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Aleksander Bastrykin, od czerwca "Mr Cider" zabił już dokładnie 46 osób. Kolejnych 61 jest leczonych z objawów zatrucia. Napój, który zabija, został wyprodukowany przez firmę Andi LLC w Samarze. Właściciel firmy, Anar Huseynov, został oskarżony o świadczenie usług niespełniających wymogów bezpieczeństwa i aresztowany. Nie przyznaje się do winy.

Wypili cydr, tracili wzrok

O sprawie kilka tygodni temu pisał już amerykański "Newsweek". Wówczas liczba zgonów w Rosji była mniejsza. Magazyn podawał, że osoby hospitalizowane były w stanie umiarkowanym do ciężkiego. W jaki sposób weszły w posiadanie trefnego alkoholu? Gubernator regionu Wołgi podawał na kanale na Telegramie, że napój alkoholowy był sprzedawany bezpośrednio z beczki, a cydr zawierał śmiertelne ilości metanolu. Osoby, które wypiły cydr uskarżały się na nudności i bóle głowy, a niektóre nawet traciły wzrok. Służby apelują, by nie kupować alkoholu z niepewnego źródła.

Sonda
Czy pijesz regularnie alkohol?
Przed śmiercią wypił LITR WÓDKI Znani których ZNISZCZYŁ alkohol l Niezapomniani