Zełenski, Putin

i

Autor: AP Wołodymyr Zełenski ostrzega, że Władimir Putin wciągnie w wojnę Białoruś

"Na Kremlu już zdecydowano. Rosja chce wciągnąć w wojnę kolejny kraj". Zełenski ostrzega!

2022-06-27 7:10

"Na Kremlu już o wszystkim za was zdecydowano, wasze życie nic dla nich nie jest warte" - powiedział w swoim najnowszym wystąpieniu Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy ostrzega, że Władimir Putin podjął już ważną decyzję dotyczącą wojny na Ukrainie. Chce, by kolejny kraj został wciągnięty do walk. Chodzi o Białoruś.

Zełenski: Putin chce, by kolejny kraj - Białoruś - został wciągnięty do walk

Wojna na Ukrainie wkroczyła w piąty miesiąc. Chociaż cały zachodni świat jest po stronie ukraińskiej i wysyła Ukrainie broń, a Białoruś udostępnia swoje tereny do rosyjskich ostrzałów, to nadal żaden kraj trzeci nie włączył się bezpośrednio w walki. Czy teraz to się zmieni? Ostrzega przed tym w swoim najnowszym wystąpieniu Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy powiedział, że według jego informacji, Władimir Putin podjął już ważną decyzję dotyczącą wojny na Ukrainie. - Chce, by kolejny kraj, a konkretnie Białoruś, został wciągnięty do walk - uważa Wołodymyr Zełenski.

Przemówienie Zełenskiego do Białorusinów. "Na Kremlu już o wszystkim za was zdecydowano"

W przemówieniu zaapelował do Białorusinów, by stawiali opór Rosji. "Chcę zwrócić się dzisiaj do obywateli Białorusi. Do ludzi - cywilów i w pagonach. Wciągają was w wojnę. I nawet aktywniej niż w lutym i wiosną. Na Kremlu już o wszystkim za was zdecydowano, wasze życie nic dla nich nie jest warte. Ale nie jesteście niewolnikami, ani mięsem armatnim. Nie powinniście umierać. I jesteście w stanie nie pozwolić nikomu decydować za was o tym, co was czeka dalej" - mówił prezydent Ukrainy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Piosenkarka gorąco wspierała Putina. Runęła na ziemię na scenie! WIDEO

PRZECZYTAJ TAKŻE: Władimir Putin wyjeżdża za granicę! Wiadomo, gdzie się udaje

Sonda
Czy Białoruś uderzy w Ukrainę?

Putin spotkał się z Łukaszenką. Obiecał Białorusi Iskandery

Tymczasem w miniony weekend Władimir Putin (25-25 czerwca) spotkał się z Aleksandrem Łukaszenką, a po spotkaniu odbył tajemniczą nocną naradę na Kremlu. Jak podają BBC i Reuters, Putin obiecał Łukaszence m.in. pociski rakietowe Iskander, które mogą przenosić także pociski jądrowe.

Tymczasem Ukraina została znowu ostrzelana z terenu Białorusi. Niedzielny komunikat Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy głosi z kolei: "Rosyjska armia przygotowuje grupy dywersyjne na terytorium Białorusi, by zastosować je następnie na Ukrainie". Pociski spadły w obwodzie rówieńskim i wołyńskim. Ostrzelano także Kijów, ucierpieli cywile.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tajemnicza nocna narada na Kremlu. Wcześniej spotkanie Putina z Łukaszenką

PRZECZYTAJ TAKŻE: Zachodni przywódcy kpią z TEGO zdjęcia Putina! "Pokażmy mu nasze klaty"

Paweł Łatuszka: Putin jest chory fizycznie, a Łukaszenka psychicznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE