Ojciec zastrzelił dwie córki, bo były za mało religijne. Ruszył proces

i

Autor: Materiały prasowe / Irving Police Department; Archiwum prywatne / Facebook Ojciec zastrzelił dwie córki, bo były za mało religijne. Ruszył proces

Zabójstwo dwóch nastolatek

Ojciec zastrzelił dwie córki, bo były za mało religijne. "Tata mnie postrzelił, umieram!"

2022-08-04 5:15

Wielokrotnie groził, przykładał pistolet do głowy. Ale córki mu zaufały i zgodziły się wybaczyć jeszcze raz. Wtedy zwabił je do samochodu i z zimną krwią zastrzelił. W Stanach Zjednoczonych właśnie ruszył proces 65-letniego Egipcjanina, który zabił własne córki, bo jego zdaniem były zbyt mało religijne i żyły w zachodnim stylu, a jedna z nich spotykała się z chłopakiem, który nie był muzułmaninem.

Ojciec zabił dwie córki, bo były za mało religijne i żyły "po amerykańsku". Przerażające ostatnie słowa 17-latki

"Ratunku, tata mnie postrzelił, umieram!" - usłyszał operator telefonu alarmowego, kiedy odebrał połączenie. Dzwoniła 17-letnia Sarah. Konająca dziewczyna siedziała obok zabitej siostry, 18-letniej Aminy. Zdołała jeszcze chwycić za telefon i zadzwonić po pomoc. W trakcie rozmowy z operatorem nastolatka traciła przytomność. W końcu jej głos zamilkł całkowicie, na zawsze... Po chwili na numer alarmowy zadzwonił jakiś przechodzień. Powiedział, że widzi dwie nieprzytomne kobiety siedzące w taksówce pod Omni Mandalay Hotel w Irving. Wkrótce policjanci znaleźli zakrwawione ciała dwóch sióstr - 17-letniej Sarah i 18-letniej Aminy. Te przerażające wydarzenia rozegrały się jeszcze w 2008 roku w Teksasie. Teraz ruszył proces mordercy - rodzonego ojca ofiar. Taksówkarz Yaser Abdel Said (65 l.) przyjechał do USA z Egiptu. Tam ożenił się z Amerykanką, na świat przyszły córki. Gdy Sarah i Amina zaczęły dorastać, ojcu nie podobało się to, że spotykają się z amerykańskimi chłopcami, słuchają zachodniej muzyki. Uważał, że jego dzieci powinny być posłusznymi muzułmankami. "One są zbyt amerykańskie" - powtarzał. Był coraz bardziej agresywny. Jak potem zeznali znajomi dziewcząt, Said potrafił nawet przystawić pistolet do głowy którejś z córek i grozić jej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Krokodyl rozerwał żywcem 32-latkę! Potworny atak nad rzeką

PRZECZYTAJ TAKŻE: 7-latek widział, jak ojciec morduje mu mamusię? Zabójstwo Beaty z Tczewa

Ojciec zastrzelił dwie córki, bo były za mało religijne. Ruszył proces

i

Autor: Materiały prasowe / Irving Police Department; Archiwum prywatne / Facebook Ojciec zastrzelił dwie córki, bo były za mało religijne. Ruszył proces

"Mord honorowy" w Teksasie. Islamski fanatyk zabił dwie córki w obronie "honoru rodziny"

Najbardziej rozwścieczyło go to, że 18-letnia Amina znalazła sobie chłopaka nie będącego muzułmaninem. W końcu żona w Boże Narodzenie uciekła z córkami od męża. Wtedy Egipcjanin zdecydował się na coś, co w radykalnym islamie nazywa się mordem honorowym - kiedy ktoś stwierdzi, że jakaś kobieta "splamiła honor rodziny", zgodnie z tą chorą zasadą można ją zabić, by "zmyć hańbę". Tak zrobił Yaser Abdel Said. Najpierw lejąc krokodyle łzy przekonał żonę i córki, by do niego wróciły. W dzień Nowego Roku oszukał nastolatki, że jadą coś zjeść. Gdy wsiedli do jego taksówki, podjechał w rejon hotelu w Irving i wyjął broń... Po zbrodni Said ukrywał się u rodziny, kilkadziesiąt kilometrów od Irving. Został za nim wystawiony list gończy. Mężczyznę zatrzymano po sześciu latach. W tym tygodniu ruszył proces Saida, oskarżonego o dwa zabójstwa. Wszystko wskazuje na to, że sadystyczny fanatyk spędzi resztę życia za kratkami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pędziła autem pod prąd! Zabiła kobietę i pięcioro dzieci, ojciec przeżył

PRZECZYTAJ TAKŻE: Skoczyła na bungee, uderzyła o ziemię i zginęła! Szokujące WIDEO pokazuje ostatnie chwile

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zdaje ci się, że jesteś mądry? Udowodnij zdobywając choć 7/10

Pytanie 1 z 10
W którym wieku Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków do Polski?
Mąż i ojciec podpalił dom swojej rodziny

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki