dziewięcioraczki z Mali

i

Autor: East News dziewięcioraczki z Mali

Dzieci mają już rok

Oto jedyne na świecie dziewięcioraczki! Pięć dziewczynek i czterech chłopców już w domu

2022-12-14 8:40

Dziewięcioraczki wracają do domu! Pięć dziewczynek i czterech chłopców przyszło na świat w maju zeszłego roku w Maroku. Teraz wracają z rodzicami do rodzinnego Mali. Dziewięcioraczki urodzone przez 27-latkę pobiły rekord Guinnessa, bo to jedyny taki znany przypadek, w którym przeżyło tak wiele dzieci urodzonych podczas jednego porodu. Poznaj szokujące ciekawostki o dziewięcioraczkach z Mali!

Dziewięcioraczki z Afryki pobiły rekord Guinnessa. Matka do ostatniej chwili nie wiedziała, że urodzi tak wiele dzieci

Myśleli, że urodzi im się jedno dziecko, a okazało się, że na świat przyjdzie ich o wiele, wiele więcej! Rodzina z afrykańskiego Mali została bardzo mocno zaskoczona ciążą Halimy Cisse (27 l.). I to dwukrotnie! W pierwszej połowie zeszłego roku kobieta z mężem zostali wysłani do specjalistycznego szpitala w Maroku, ponieważ badania wykazały, że w brzuchu 27-latki rozwija się siedmioro dzieci. Także w Casablance lekarze początkowo nie zorientowali się, że synów i córek mieszkanki Mlai będzie jeszcze więcej. Poród odbył się w 30 tygodniu ciąży w maju zeszłego roku. Dopiero wtedy lekarze ze zdumieniem odkryli, że na siódmym noworodku się nie skończy! To były dziewięcioraczki. Pięć dziewczynek i czterech chłopców początkowo leżało w inkubatorach, ale ostatecznie wszystkie dzieci wydobrzały i przetrwały trudne początki swojego życia. Pobiły rekord Guinnessa, bo to jedyny taki znany przypadek, w którym przeżyło tak wiele dzieci urodzonych podczas jednego porodu. Teraz dzieci wracają do domu w Mali. Co mówią o nich rodzice?

Dziewięcioraczki z Mlai. Szansa na taki poród wynosi 1 do... 3936588805702081

Jak opowiadają BBC rodzice dziewięcioraczków, Abdelkader Arby i Halima Cisse, dzieci mają całkowicie różne charaktery. "Jedne są spokojne, inne wciąż płaczą. Jeszcze inne wciąż chcą, by je podnosić, trzymać na rękach" - mówią. "Allah pobłogosławił nas w ten sposób i choć mamy wiele pracy, to będzie nas wspierał w opiece nad nimi" - mówi dumny tata. Imiona córek to Kadidia, Fatouma, Hawa, Adama i Oumou, a chłopców Mohammed VI, Oumar, Elhadji i Bah. Władze Mali zamierzają nadal wspierać rodzinę finansowo. Już ośmioraczki są sensacją, a w przypadku dziewięcioraczków szansa na taki poród wynosi 1 do... 3936588805702081. Dotychczasowy rekord świata, jeśli chodzi o ciążę mnogą należy do pewnej mieszkanki Indii, która w 2012 roku urodziła jedenastoraczki. Kilka lat wcześniej pewna mieszkanka Tunezji twierdziła, że jest w ciąży z dwunastoraczkami, ale okazała się oszustką.

Sonda
Czy u kogoś z Twoich bliskich lub znajomych urodziły się trojaczki?

QUIZ. Nieślubne dzieci w polskich serialach. Pamiętasz, co z nich wyrosło?

Pytanie 1 z 16
Czyim dzieckiem jest Marysia Rogowska w "M jak miłość"?
W Gnieźnie urodziły się pięcioraczki