Ta kobieta urodziła dziewięcioraczki! Lekarze przegapili dwoje dzieci

2021-05-05 13:10 Zofia Dąbrowska
Urodziła dziewięcioraczki! Lekarze przegapili dwoje dzieci
Autor: materiały prasowe Urodziła dziewięcioraczki! Lekarze przegapili dwoje dzieci

To jeden z zaledwie kilku takich przypadków na świecie! Halima Cisse (25 l.) z Mali urodziła... dziewięcioraczki. Wszystkie dzieci przeżyły i leżą w inkubatorach w szpitalu w Maroku, do którego przetransportowano kobietę z jej kraju na wniosek władz. Szansa na taki poród wynosi 1 do... 3936588805702081. Dotychczasowy rekord świata, jeśli chodzi o ciążę mnogą należy do pewnej mieszkanki Indii, która w 2012 roku urodziła jedenastoraczki. O dziwo, Halima Cisse do ostatniej chwili nie wiedziała, że urodzi aż tak dużo dzieci!

Dziewięcioraczki w Afryce! Do tego niewiarygodnego porodu doszło w szpitalu w Maroku. Została tam przetransportowana Halima Cisse (25 l.) z Mali po tym, jak badanie USG wykazało, że spodziewa się... no właśnie, lekarze początkowo pomylili się licząc te doprawdy niezliczone dzieci. Doliczyli się "zaledwie" siedmiu, ale podczas porodu, który odbył się poprzez cesarskie cięcie, pojawiła się niespodzianka w postaci dodatkowych dwóch noworodków, wcześniej schowanych za rodzeństwem w brzuchu matki. Na świat przyszło dziewięcioro zdrowych dzieci - pięć dziewczynek i czterech chłopców. Matka czuje się dobrze. Czy to rekord świata?

NIE PRZEGAP: Meghan Markle została pisarką! O czym pisze? Wszyscy są w szoku!

Nie, chociaż to jeden z zaledwie kilku takich przypadków na świecie. Już ośmioraczki są gigantyczną sensacją, a w przypadku dziewięcioraczków szansa na taki poród wynosi 1 do... 3936588805702081. Dotychczasowy rekord świata, jeśli chodzi o ciążę mnogą należy do pewnej mieszkanki Indii, która w 2012 roku urodziła jedenastoraczki. Kilka lat wcześniej pewna mieszkanka Tunezji twierdziła, że jest w ciąży z dwunastoraczkami, ale okazała się oszustką.

NIE PRZEGAP: Nowa miłość Billa Gatesa? Nie zgadniesz ile ta blondynka ma lat!

Ciąża mnoga cz. 1
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze