Papież

i

Autor: AP Papież

Papież ustąpi ze stanowiska?

Papież Franciszek ujawnia, czy abdykuje! Padły znaczące słowa

2023-02-17 10:20

Czy papież Franciszek ustąpi ze stanowiska? Plotki o możliwej abdykacji Ojca Świętego krążą po Watykanie już od lat. On sam zawsze je dementował, zaznaczając jednak zawsze, że w przypadku kłopotów ze zdrowiem może zmienić zdanie. Teraz papież Franciszek wypowiedział się na temat pogłosek w zupełnie nowy sposób.

Papież Franciszek powiedział, czy zamierza abdykować. "To nie powinno być modą"

Plotki o możliwej rezygnacji papieża Franciszka ze stanowiska krążą po świecie już od wiosny 2021 roku. Podobno zmagający się z problemami zdrowotnymi Ojciec Święty rozważał abdykację. On sam konsekwentnie dementował te pogłoski, zaznaczając jednak zawsze, że w przypadku poważniejszych kłopotów ze zdrowiem może zmienić zdanie. Teraz papież Franciszek wypowiedział się na temat pogłosek w zupełnie nowy sposób. Włoski dziennik "La Stampa" opublikował w czwartek fragmenty rozmowy papieża z jezuitami w czasie jego niedawnej wizyty w Afryce. Oto, co powiedział papież Franciszek na temat plotek o abdykacji. "Ja w chwili obecnej nie mam tego w planach. Uważam, że posługa papieża jest ad vitam", dożywotnia" - stwierdził Franciszek i dodał, że jego zdaniem ustępowanie papieży ze stanowiska nie powinno stać się swojego rodzaju... modą.

Papież Franciszek podpisał list ze swoją rezygnacją. Co to znaczy?

Ojciec Święty parę miesięcy temu wyznał, że już podpisał list ze swoją rezygnacją. Szczegóły ujawnił w wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika „ABC”. Czy papież Franciszek abdykuje niczym Benedykt XVI? Mimo wszystko sytuacja wygląda zupełnie inaczej! Otóż podpis został złożony jeszcze w 2013 roku na wypadek, gdyby rezygnacja była konieczna, ale na razie papież zamierza nadal sprawować swoje funkcje. "Ja już podpisałem moją rezygnację. Wtedy sekretarzem stanu był Tarcisio Bertone. Podpisałem i powiedziałem mu: 'W razie przeszkód medycznych czy innych, oto moja rezygnacja'"- ogłosił papież. Wygląda na to, że dokument istnieje, ale pozostaje w szufladzie...

Sonda
Jak oceniasz instytucję Kościoła?

Czy ten władca był królem Polski? Przy 7 pytaniu przetrzesz oczy ze zdumienia!

Pytanie 1 z 10
Czy Mieszko I był królem Polski?
Dr Marcin Zaborowski: Papież Franciszek mówi jak obywatel trzeciego świata
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany