Patriarcha Cyryl przewrócił się

i

Autor: Twitter, AP Patriarcha Cyryl przewrócił się

Patriarcha Cyryl przewrócił się podczas nabożeństwa! Błogosławił wojnę i Putina

2022-06-26 15:25

Pycha kroczy przed upadkiem? Skompromitowany poparciem dla rosyjskiej agresji na Ukrainę patriarcha Cyryl wywinął orła w trakcie uroczystego nabożeństwa. Podczas święcenia świątyni w Noworosyjsku ubrany w dostojne szaty zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej niespodziewanie wywrócił się na posadzkę. Winę zrzucił na... wodę święconą.

Patriarcha Cyryl popiera wojnę na Ukrainie

Patriarcha Cyryl po wybuchu wojny na Ukrainie szybko się skompromitował. Podkreślał pełne poparcie dla rosyjskiej agresji i dorabiał do niej coraz to wznioślejszą ideologię, zupełnie nie zwracając uwagi na to, że mordy, gwałty i grabieże nie mają zbyt wiele wspólnego z chrześcijaństwem. Mówił, że wojna o "Świętą Rosję ma znaczenie metafizyczne", a napad na Ukrainę wiązał z drogą do zbawienia w Niebiosach... Ofiarował też poświęconą ikonę dowódcy Gwardii Narodowej Wiktorowi Zołotowowi i w końcu doprowadził tym wszystkim do ostatecznego rozłamu ukraińskiego i rosyjskiego Kościoła Prawosławnego - sobór na Ukrainie ogłosił pełną niezależność od Cyryla.

Cyryl upadł podczas nabożeństwa. Co się stało?

Chciałoby się powiedzieć: "Boże, widzisz i nie grzmisz". Czyżby jednak jakaś nauczka, choćby niewielka, spotkała w końcu Cyryla? Dostojny patriarcha podczas święcenia świątyni w Noworosyjsku ubrany w dostojne szaty zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej niespodziewanie wywrócił się na posadzkę! Na nagraniu, które trafiło do sieci, widzimy, jak Cyryl wywija orła, a gromada innych duchownych rzuca się patriarsze na ratunek. Co spowodowało ten nagły upadek?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowe informacje o "chorobie Putina". Zaskakująca teoria ekspertów

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rosyjski generał wygraża kolejnym państwom. "Ten kraj przestanie istnieć"

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?

"To, że dziś upadłem, niczego nie oznacza. Po prostu - wspaniała posadzka, można się w niej przeglądać (...), ale gdy pada na nią woda, nawet święcona, działają prawa fizyki" - tłumaczył potem patriarcha i dodawał, że wcale tak bardzo się nie potłukł, a nabożeństwo było kontynuowane po tym, jak pozbierał się z podłogi. Tymczasem niezależny rosyjski portal Meduza zacytował wypowiedź teologa Andrieja Kurajewa, zresztą usuniętego przez Rosyjską Cerkiew Prawosławną ze stanu duchownego. Kurajew zdradził, że Cyryl mógłby uniknąć zderzenia z twardą posadzką, gdyby nie jego własne rozkazy. Podobno nikt nie ośmielił się w porę podtrzymać patriarchy z uwagi na to, że ten surowo zabronił się do siebie zbliżać z obawy przed koronawirusem.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Łukaszenka chciał postraszyć na granicy. Okazało się, że czołgi są drewniane

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin grozi Szatanem! "Skuteczna obrona nie będzie możliwa"

Tomasz Terlikowski: Poziom ignorancji papieża zaskakuje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE