Rosyjski generał wygraża kolejnym państwom. "Ten kraj przestanie istnieć"

2022-06-23 13:12
Generał wygraża kolejnym państwom. Ten kraj przestanie istnieć
Autor: AP, Rassija1 Generał wygraża kolejnym państwom. "Ten kraj przestanie istnieć"

Generał Jewgienij Burzyński wygraża kolejnemu europejskiemu krajowi w telewizji Rossiya 1. Odpowiadając brytyjskiemu generałowi Patrickowi Sandersowi rosyjski dowódca powiedział, że w razie wybuchu III wojny światowej Wielka Brytania "fizycznie przestałaby istnieć". "Ta Wyspa zniknie" - stwierdził rosyjski generał.

"Brytyjska armia musi być gotowa do walki w Europie" - napisał niedawno w liście do żołnierzy nowy dowódca lądowych Wielkiej Brytanii generał Patrick Sanders. Dodał, że jego celem będzie "przyspieszenie mobilizacji i modernizacji armii, aby wzmocnić NATO i pozbawić Rosję szansy na zajęcie kolejnych obszarów Europy". Słowa brytyjskiego wojskowego na temat możliwych konsekwencji wojny na Ukrainie nie pozostały bez odpowiedzi emerytowanego generała z Rosji.

"Ten kraj przestanie fizycznie istnieć"

Generał Jewgienij Burzyński odpowiadając Patrickowi Sandersowi w telewizji Rossiya 1 powiedział, że w razie wybuchu III wojny światowej z powodu kryzysu związanego z blokadą Kalinigradu przez Litwę Wielka Brytania "fizycznie przestałaby istnieć". "On nie rozumie, że w rezultacie wybuchu trzeciej wojny światowej Wielka Brytania fizycznie przestanie istnieć. Ta Wyspa zniknie" - stwierdził Burzyński. Wcześniej inny rosyjski generał, typowany na ewentualnego następcę Putina Nikolai Patruszew zagroził "poważnymi konsekwencjami", jeśli Litwa nadal będzie blokowała Kaliningrad.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Łukaszenka chciał postraszyć na granicy. Okazało się, że czołgi są drewniane

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin grozi Szatanem! "Skuteczna obrona nie będzie możliwa"

Sonda
Kto twoim zdaniem najlepiej sprawdził w czasie wojny z Ukrainą?

"Rosja powinna cofnąć uznanie niepodległości Litwy"

"To długo prowadzona gra mająca na celu wypchnięcie nas z Morza Bałtyckiego, zablokowanie i odcięcie Kaliningradu, a w końcu odebranie nam go" - dodał generał Burzyński i wezwał Kreml do podjęcia "kroków decyzyjnych". Wojskowy poszedł tak daleko, że zachęcił aktualne rosyjskie władze do odwołania uznania niepodległości Litwy i odcięcia jej od dostaw energii, a także "podjęcia działań wojskowych".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Alina Kabajewa coś ukrywa? Prezydent Turcji oskarżony o pomaganie "kochance Putina"!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin ujawnia plany! "Mówi, że zbuduje nowy porządek świata. Nic nie będzie takie samo"

Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław Koziej: Państwa zachodnie muszą postraszyć Rosję
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE