Królowa Elżbieta II

i

Autor: AP / Ranald Mackechnie; AP / Justin Setterfield Królowa Elżbieta II

Grób zmarłej królowej

Pierwsze zdjęcie grobu Elżbiety II. Płyta nagrobna robi wrażenie

2022-09-24 22:24

Pałac Buckingham opublikował w sobotę (24 września) pierwsze zdjęcie płyty nagrobnej na krypcie, w której została złożona trumna z ciałem Elżbiety II. Od 29 września będzie można zwiedzać kaplicę Jerzego VI, gdzie znajduje się grób zmarłej królowej.

W poniedziałek (19 września) w Opactwie Westminsterskim w Londynie oraz w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze odbyły się uroczystości pogrzebowe Elżbiety II. Trumna z jej ciałem została złożona do grobu w niewielkiej kaplicy pamięci Jerzego VI w kaplicy św. Jerzego. Rodzina królewska opublikowała w internecie zdjęcie przedstawiające grób Elżbiety II. Znajduje się tam też trumna jej męża - Filipa oraz trumny jej rodziców: króla Jerzego VI i Elżbiety. W sobotę Pałac Buckingham opublikował też pierwsze zdjęcie króla Karola III przy pracy.

Królowa Elżbieta II zmarła w czwartek 8 września na zamku Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat. Na tronie zasiadała 70 lat i 214 dni, co oznacza, że była najdłużej panującym brytyjskim monarchą w historii i drugim najdłużej panującym - spośród tych, których daty są udokumentowane - w historii świata, po Ludwiku XIV, królu Francji w XVII i XVIII wieku.

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają