Pogrom CHOMIKÓW! Władze kazały zabić tysiące. O co chodzi?

2022-01-19 6:00
Chomiki zginą
Autor: SHUTTERSTOCK Chomiki zginą

Fatalna wiadomość dla tysięcy chomików! I właścicieli, którzy kupili sobie takiego zwierzaka po 7 stycznia tego roku. Na szczęście tylko w jednym miejscu... Władze nakazały zabicie około dwóch tysięcy tych zwierzaków po tym, jak w jednym ze sklepów zoologicznych wykryto ognisko koronawirusa. Co o tym myślisz? Głosuj i komentuj!

Około 2000 chomików zginie z powodu pandemii koronawirusa! Jak podaje agencja Associated Press, władze Hongkongu nakazały ogromnej ilości tych zwierzaków po tym, jak w jednym ze sklepów zoologicznych wykryto ognisko koronawirusa. Chodzi o wariant Delta, bardziej zaraźliwy niż pierwotna postać Covid-19. Zaczęło się od potwierdzenia w poniedziałek zakażenia wariantem Delta u pracownika jednego ze sklepów sprzedających chomiki. Potem Covid-19 stwierdzono u części chomików czekających na nowych właścicieli w tym sklepie. Chomiki pochodziły z importu z Holandii. Chociaż nadal w stu procentach nie udowodniono, że koronawirus może przenosić się ze zwierząt na ludzi, to władze postanowiły dmuchać na zimne.

NIE PRZEGAP: NOWA mutacja koronawirusa! DELTOKRON to połączenie Delty i Omikrona

NIE PRZEGAP: Arcybiskup szczerze o szczepionkach! Powołał się na Jezusa

Sonda
Czy decyzja o zabiciu tych chomików jest słuszna?

W efekcie wszyscy ci, którzy kupili chomiki w feralnym sklepie po 7 stycznia, muszą je oddać władzom na pewną śmierć, a sami przejdą kwarantannę. W dodatku wszystkie inne sklepy sprzedające chomiki w Hongkongu muszą zawiesić działalność, a każdy, kto kupił takie zwierzę po 22 grudnia, musi przejść test na obecność Covid-19.

NIE PRZEGAP: Asteroida gigant leci na Ziemię! Maksymalne zbliżenie za parę GODZIN

NIE PRZEGAP: Będzie 99-procentowy podatek?! Znamy listę osób, które mogą go zapłacić

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. "Teorie spiskowe”

Pytanie 1 z 10
W czasach stalinowskich powiedzenie „czekasz na Andersa na białym koniu” było w ZMP równoznaczne ze stwierdzeniem:
Zwierzęta w domu a choroby zagrażające ciąży
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE