Asteroida gigant leci na Ziemię! Maksymalne zbliżenie za parę GODZIN

2022-01-18 9:43
Asteroida
Autor: Pixabay.com

Uwaga! W kierunku Ziemi pędzi ogromna asteroida. Naukowcy z NASA nie mają najmniejszych wątpliwości - asteroida (7482) 1994 PC1 jest dwukrotnie większa niż nowojorski Empire State Building, a jej maksymalne zbliżenie do naszej planety nastąpi już... dziś! To kwestia zaledwie godzin. NASA określiła to ciało niebieskie jako "potencjalnie niebezpieczne". Wiemy, o której godzinie asteroida najbardziej się do nas zbliży!

Tylko nie to! Jak gdyby mało było problemów, to jeszcze nadlatuje asteroida gigant. Naukowcy z NASA określili to ciało niebieskie jako "potencjalnie niebezpieczne"! Amerykańscy badacze nie mają najmniejszych wątpliwości - asteroida (7482) 1994 PC1 jest dwukrotnie większa niż nowojorski Empire State Building, a jej maksymalne zbliżenie do naszej planety nastąpi już... dziś! To kwestia zaledwie godzin. Będzie to miało miejsce 18 stycznia 2022 roku o godzinie 22:51 czasu polskiego. Warto poczekać, żeby upewnić się, że apokalipsy nie będzie? Naukowcy uspokajają - końca świata 2022 możemy się nie obawiać. Według ich obliczeń asteroida przeleci z prędkością około 19,56 kilometrów na sekundę w odległości 1,93 miliona kilometrów od Ziemi, to 5,15 razy większa odległość niż ta, która dzieli Ziemię i Księżyc.

NIE PRZEGAP: Będzie 99-procentowy podatek?! Znamy listę osób, które mogą go zapłacić

NIE PRZEGAP: Rosyjska inwazja na Ukrainę "nieunikniona". Putin wyłączy PRĄD?

Sonda
Jaki będzie koniec świata?

Gołym okiem jej nie wypatrzymy, ale jeśli ktoś ma 6-calowy teleskop, może szykować popcorn i siadać przed oknem. Ostatni raz (7482) 1994 PC1 zbliżyła się do Ziemi 17 stycznia 1933 roku, podleciała wtedy 1,1 miliona kilometrów od naszej planety. A następne bliskie spotkanie z tą asteroidą nastąpi 18 stycznia 2105 roku i wtedy również końca świata ma nie być - chyba, że nastąpi on wcześniej z jakiegoś innego powodu.

NIE PRZEGAP: Anders Breivik wyjdzie na wolność?! "Wygłosi długą mowę"

NIE PRZEGAP: Iran chce zabić Donalda Trumpa?! Niepokojące wideo w sieci

QUIZ: Dzieciństwo w PRL. "Teorie spiskowe”

Pytanie 1 z 10
W czasach stalinowskich powiedzenie „czekasz na Andersa na białym koniu” było w ZMP równoznaczne ze stwierdzeniem:
Sam jasnowidz Jackowski boi się swojej wielkiej przepowiedni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE