Książę Harry w mundurze

i

Autor: East News Książę Harry w mundurze wojskowym.

Rzecznik księcia komentuje

Wnuki żegnają Elżbietę II. Czy książę Harry założy mundur? Interweniowali pałacowi urzędnicy

2022-09-16 20:52

Coraz więcej doniesień wskazuje, że książę Harry otrzymał pozwolenie na noszenie wojskowego munduru podczas czuwania wnuków przy zmarłej niedawno królowej Elżbiecie II. Prawdopodobnie w tej sprawie interweniowali urzędnicy Pałacu Buckingham po tym, jak wuj Harry' ego, książę Andrzej, także mógł pojawić się na czuwaniu w mundurze wojskowym.

Wnuki Elżbiety II będą czuwać przy zmarłej królowej. Czy Harry będzie w mundurze?

Książę Harry otrzymał prawdopodobnie specjalne pozwolenie na przywdzianie wojskowych barw na czuwanie przez wnuki królowej Elżbiety II w Westminster Hall. Jak informuje "Mirror", ośmioro wnucząt królowej, w tym książę Sussex i jego brat książę William, stanie w sobotni wieczór (17 września) w ciszy na 15-minutowym czuwaniu obok trumny zmarłej babci.

Na decyzję mieli wpłynąć urzędnicy Pałacu Buckingham. Argumentowali to tym, że książę Andrzej, pojawił się w wojskowym mundurze na wcześniejszych uroczystych wydarzeniach, choć miał zostać pozbawiony większości swoich tytułów i zwolniony z królewskich obowiązków z powodu skandalu związanego z jego znajomością z Jeffreyem Epsteinem, amerykańskim biznesmenem skazanym za przestępstwa seksualne. Książę Andrzej, który nie został oskarżony o żadne przestępstwo kryminalne, notorycznie zaprzecza, aby popełnił jakiekolwiek wykroczenie. Wuj Harry' ego jest weteranem wojny o Falklandy.

Nie tylko znajomości Andrzeja wywoływały skandale wokół rodziny królewskiej. Najsłynniejsze z nich znajdziesz w artykule Wszystkie skandale i romanse rodziny królewskiej. Te historie kładły się cieniem na rządach Elżbiety II

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

Pogrzeb Elżbiety II. Czy Harry założy mundur wojskowy? Rzecznik księcia zabrał głos

Przypomnijmy, że książę Harry służył w armii brytyjskiej przez dekadę. Dwukrotnie przebywał w Afganistanie. W 2020 roku zrezygnował jednak z królewskiej roli i tym samym został pozbawiony swoich ukochanych stanowisk wojskowych i zakazano mu publicznego noszenia mundurów wojskowych.

Informacje o tym, że książę Harry będzie nosić mundur wojskowy podczas uroczystości ku czci Elżbiety II, potwierdził jego rzecznik. Sam książę także odniósł się do sprawy. Harry poprosił, aby "skupić się na życiu i dziedzictwie Jej Królewskiej Mości Elżbiety II”.

Warto też przypomnieć, że w środę (14 września), gdy król Karol III prowadził swoich synów i innych członków rodziny królewskiej w procesji z trumną królowej ulicami Londynu, książę Harry został zmuszony do noszenia żakietu, podczas gdy Karol III, książę William i inni bliscy krewni byli wszyscy w mundurach wojskowych ozdobionych medalami.

Myślicie, że wiecie wszystko o Elżbiecie II? Ten artykuł sprawi, że odkryjecie zaskakujące fakty z życia brytyjskiej królowej. Sekrety królowej Elżbiety II. 10 rzeczy, których z pewnością o niej nie wiesz!

Źródło: Mirror

Śmierć Elżbiety II poruszyła Brytyjczyków. Poddani tłumnie żegnają ukochaną królową. Zdjęcia znajdziesz poniżej

Sonda
Będziesz oglądać pogrzeb królowej Elżbiety II?
Nasi Partnerzy polecają