Pracowniczka ambasady wypadła z wieżowca w Iranie. Trwa śledztwo

2021-05-04 17:38 mw
Szwajcaria
Autor: Pixabay

Ambasada Szwajcarii w Iranie poinformowała, że doszło do tragicznego wypadku w Teheranie. Pracowniczka ambasady szwajcarskiej wypadła z wieżowca, w którym mieszkała. Rzecznik służb ratunkowych powiedział agencji informacyjnej Mehr, że 51-letnia kobieta była wysokiej rangi dyplomatką.

Szwajcarski Federalny Departament Spraw Zagranicznych (FDFA) potwierdził we wtorek, że pracowniczka jego ambasady w Teheranie zmarła po upadku z budynku. Agencja informacyjna Mehr podała, że kobieta ma 51 lat i w ambasadzie pracowała na stanowisku pierwszego sekretarza. Nie podano jednak jej imienia i nazwiska.

WAŻNE Nowa mutacja koronawirusa! Jak groźne jest Bagnacavallo?

„FDFA i jej przewodniczący Rady Federalnej Ignazio Cassis są zszokowani tragiczną śmiercią i składają rodzinie najgłębsze kondolencje” - oświadczył departament. „Departament jest w kontakcie z rodziną naszej pracowniczki. Ambasada Szwajcarii prowadzi wymianę z lokalnymi władzami” - dodano.

Agencje podały, że kobieta po pięćdziesiątce upadła na ziemię z 18. piętra wieżowca, w którym mieszkała. Jej ciało miał znaleźć ogrodnik. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Szwajcarii potwierdziło, że pracownik zginął w wypadku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Iranu również złożyło kondolencje - informuje państwowa agencja informacyjna IRNA. Ministerstwo dodało, że śmierć jest przedmiotem śledztwa przez odpowiednie władze i że wyniki zostaną wkrótce podane do wiadomości publicznej. Wykluczono samobójstwo.

Express Biedrzyckiej - Marek Belka: Polacy nie będą musieli płacić nowych podatków
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze