Putin

i

Autor: AP Putin

Wojna na Ukrainie

Putin "absolutnie wściekły"! Trudno uwierzyć, kto go upokorzył

2023-03-29 21:20

Władimir Putin został upokorzony przez kogoś, na kogo bardzo liczył! Przedstawiciele ukraińskiego wywiadu ujawniają, że w rozmowie z pewnym ważnym zagranicznym politykiem usłyszeli o rosyjskim dyktatorze coś, co on sam zdecydowanie chciałby ukryć. To może znacząco pokrzyżować mu plany związane z wojną na Ukrainie. O co chodzi?

Władimir Putin „absolutnie wściekły na Chiny za ich postawę i brak wsparcia". Szew ukraińskiego MSZ ujawnia

Wojna na Ukrainie trwa już ponad trzynaście miesięcy. Sytuacja jest patowa, a Rosja nie może liczyć na taką ilość pomocy z zewnątrz, jak Ukraina. Niedawno w Moskwie miało jednak miejsce niepokojące spotkanie Xi Jinpinga z Władimirem Putinem. Chiński przywódca nazywał rosyjskiego dyktatora swoim przyjacielem, wspólnie zadeklarowali poparcie dla tak zwanego chińskiego planu pokojowego. W dodatku wcześniej wywiad USA ostrzegał, że Pekin może rozważać wysyłanie broni Putinowi. Czy z tej współpracy może wyniknąć coś niebezpiecznego dla świata? Nie, bo Chiny wcale nie zamierzają dozbrajać Rosji - przekonuje wywiad Ukrainy. W wywiadzie dla dziennika "Financial Times" szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba stwierdził, że ujawnił mu to jego chiński odpowiednik Quin Gang. Podobno Chiny wahają się nawet w kwestii tego, czy odgrywać rolę mediatora w wojnie na Ukrainie.

Chiny chcą słabej, a nie silnej Rosji. Putin się zgodził, ale w zamian nie dostał tego, czego chciał

Kreml jest „absolutnie wściekły na Chiny za ich postawę i brak wsparcia" - twierdzi ukraiński minister. Jak dodał, Pekinowi zależy na słabości Rosji, bo wtedy Moskwa pójdzie na ustępstwa i będzie dostarczać Chinom surowce. Putin według "Financial Times" godzi się na być uzależniony od Chin, ale w zamian spodziewał się większego wsparcia.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Listen on Spreaker.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Uważasz się za tytana intelektu? Udowodnij!

Pytanie 1 z 15
Patagonia to kraina geograficzna położona w...
Wojna w Iraku dała Putinowi wymówkę dla inwazji na Ukrainę
Nasi Partnerzy polecają